تبليغات در ياد بگير دات كام

        

 

راه هايي براي توسعه مشاغل خانگي

 

اگر در خانه به صورت پاره وقت يا تمام وقت كار مي كنيد احتمالاً هدف بعدي شما توسعه اين كسب و كار است و بايد به روش هايي بينديشيد تا كسب و كار خود را به شيوه اي حرفه اي تر ادامه دهيد.

راه هايي براي توسعه مشاغل خانگي

بعد از كلي طرح و نقشه و تهيه ملزومات بالاخره كسب و كار خانگي خود را راه انداخته ايد و پس از مدتي اين كار رونق مي گيرد و در نهايت متوجه مي شويد كه روياهاي شما به حقيقت پيوسته است و شما اكنون رئيس خودتان هستيد.

ولي متاسفانه كار به همين جا ختم نمي شود. اكنون بدون اتلاف وقت بايد به راه هايي بينديشيد كه كسب و كار شما را توسعه دهد و به مرحله اي برسيد كه بتوانيد به روياهاي خود جامه عمل بپوشانيد. اگر مي خواهيد كسب و كار شما در هنگام بازنشستگي ابزاري باشد كه سبب تشويش و نگراني تان نباشد، به اندازه كافي حساب پس انداز شما را تقويت كند و زندگي آرامي داشته باشيد بايد مطمئن شويد كه اين كسب و كار سود مناسبي نصيب شما خواهد كرد.

«ويل ديويس» در كتاب خود با نام «كسب و كار خود را براي هزار دلار يا كمتر شروع كن» سه روش را براي توسعه يك كسب و كار خانگي به اين صورت شرح مي دهد:

 

1- كسب و كاري را كه شروع كرده ايد تقويت كنيد.

اين كار مستلزم اين است كه رشد سازمان خود را زير نظر بگيريد و بيشتر با كار درگير شويد. دو راه براي تقويت كسب و كاري كه راه انداخته ايد وجود دارد:

الف- افزايش محصولات يا خدمات- همانطور كه مشاهده مي كنيد تقاضا براي محصول يا خدمات شما افزايش يافته است. مي توانيد كسب و كار خود را ابتدا با افزايش توليد يا خدمت رساني بيشتر توسعه دهيد. شما مي توانيد خط توليد خود را به سه روش توسعه دهيد:

  • يك خط توليد مشابه اضافه كنيد. به اين ترتيب به محصولات يا خدمات خود تنوع بيشتري مي دهيد و مشتريان شما انتخاب هاي بيشتري دارند و مي توانند از بين محصولات شما آنچه را مي خواهند انتخاب كنند.

  • يك خط توليد مكمل اضافه كنيد. محصولاتي متفاوت از آنچه تاكنون توليد مي كرديد وارد خط توليد خود كنيد. البته اين محصولات را بايد مشتريان شما بخرند به عبارت ديگر يا بايد به آن نياز داشته باشند يا مورد علاقه آنها باشد. به عنوان مثال: زيور آلات و لوازم آرايشي محصولات متفاوتي هستند ولي مشتري يكي از آنها احتمالاً ديگري را هم خواهد خريد.

  • يك خط توليد كاملاً متفاوت و غير مرتبط اضافه كنيد. به اين ترتيب محصول يا خدماتي به توليدات شما افزوده خواهد شد كه به كارهاي قبلي شما ارتباطي ندارد و خريداران قبلي ممكن است رقبتي به خريد اين محصول نداشته باشند. در اين صورت بايد بسيار محتاط باشيد. چون ممكن است محصولات جديد شما آنگونه كه پيش بيني مي كرديد فروش نرود. البته اين روش يك مزيت دارد در دوره هايي از زمان بازار گروهي از محصولات خراب مي شود و در اين شرايط شركت هايي كه محصولات غير مرتبط دارند مي توانند از فروش آن محصولاتي كه هنوز بازارشان خوب است سرپا بمانند. يا بعضي محصولات فصلي هستند مثلاً جواهرات هنگام اعياد و جشن ها فروش خوبي دارند. ولي ويتامين در كل سال مي تواند فروش خوبي داشته باشد.

ب- كمك گرفتن از ديگران- وقتي كه كار سنگين مي شود افراد به دنبال كمك مي گردند. ديويس به طور خلاصه به سه دليل اشاره مي كند كه چرا شما احتياج به استخدام كارمندان داريد:

  • براي اينكه كارهايي را انجام دهند كه اكنون شما خودتان انجام مي دهيد

  • تا كارهاي روزمره و تكراري را انجام دهند. كار هاي دفتري، بسته بندي، فرستادن سفارشات، پاسخ دادن به تلفن ها و كارهايي از اين قبيل كه با سپردن آنها به ديگران فرصت كافي خواهيد داشت تا بر روي اهداف اصلي خود تمركز كنيد و به اين ترتيب با هزينه اي كم مي توانيد فردي را با تخصص نه چندان بالا استخدام كنيد و خود فقط با يك تلفن يك مشتري جديد پيدا كنيد يا بر روي محصولي جديد كار كنيد.

  • براي اينكه مهارت يا تخصصي جديد به كسب و كار خود اضافه كنيد. وقتي كه در زمينه اي به دانش يا تجربه اي با ارزش احتياج داريد و خود اين دانش و تجربه را نداريد بايد افراد توانايي پيدا كنيد كه ضعف دانش شما را جبران كنند. در ابتدا كه كار شما در حال رونق گرفتن است بهتر است از افراد خانواده خود كه بدون چشم داشت حاضرند به شما كمك كنند استفاده كنيد بعضي از بزرگترين كارآفرين ها به كمك همسر و يا فرزندان خود توانسته اند كار خود را به حرفه اي پر سود تبديل كنند و آنگاه كل خانواده از موفقيت بدست آمده بهره مند شده اند. قبل از اينكه يك كارمند تمام وقت استخدام كنيد بد نيست به برون سپاري و قرارداد بستن با شركت هايي كه در اين زمينه كار مي كنند فكر كنيد. در اين صورت كار خود را به آنها مي سپاريد و در صورت انجام بي عيب و نقص و سر موقع پول را پرداخت خواهيد كرد و ديگر نيازي نيست نگران درست كار كردن پرسنل باشيد.

 

2- كسب و كار خود را نسبتاً كوچك نگه داريد و  كسب و كار كوچك ديگري هم راه بيندازيد.

ممكن است در رشته اي كه فعاليت مي كنيد متوجه شويد اگر محصول يا خدمات خود را دوباره از ابتدا طراحي كنيد و توليد جديدي داشته باشيد بازار پر سودي نصيب شما خواهد شد. اين فرصت جديدي است كه ممكن است در آينده مقدمه كسب و كاري جديد شود. و شما مي توانيد آنرا به موازات كار قبلي ادامه دهيد.

اين فرايند مستلزم آن است كه همان مراحلي را كه براي شروع كسب و كار قبلي طي كرده ايد دوباره طي كنيد البته اين بار با تجربه تر هستيد و اشتباهات قبلي را تكرار نخواهيد كرد و در حاليكه طرح ها و ايده هاي مختلفي در سر داريد بايد تحقيق كنيد آيا بازار كشش محصول جديد شما را دارد؟ اگر بازار كشش دارد آيا كسي به خريد آن رغبت خواهد كرد؟ آيا مشتريان كافي خواهيد داشت كه هزينه خط توليد را جبران كند و علاوه بر آن سود كافي براي شما خواهد داشت؟ بايد رقباي آينده خود را شناسايي كنيد حتي تبليغات آنها را رديابي كنيد و از اينترنت غافل نشويد چون مي تواند چشمان شما را بر روي حقايقي كه قبلاً حتي به آن فكر هم نكرده بوديد باز كند. همينطور اطلاعات آماري زيادي مي توانيد از اينترنت بدست آوريد به هر شكلي كه مي توانيد در فروشگاهها و محل ارائه خدمات رقبا حاضر شويد به وبسايت آنها سر بزنيد و حتي مي توانيد محصول آنها را خريداري نماييد و عملكرد آن را چك كنيد. گذشته از مشكلات زيادي كه براي بدست آوردن يك بازار جديد وجود دارد، بايد با تمام توان خود وارد اين بازار شويد. به اين روش با توسعه كسب و كار خود يك منبع پر سود همراه با موفقيت را در كنار كسب و كار قبلي خواهيد داشت.

3- از كسب و كار خانگي خود استفاده كنيد تا به كمك آن براي خريد كسب و كاري كه هميشه انتظار آن را مي كشيديد سرمايه و تجربه كافي پس انداز كنيد.

يكي از قابليت هاي با ارزش كسب و كار خانگي اين است كه هميشه مي توانيد از آن براي پرش به سمت كسب و كاري پر سود استفاده كنيد. كسب و كاري كه به تجربه و سرمايه بيشتري نياز دارد.

يكي از دوستانم هميشه مي خواست فروشنده عتيقه جات و صنايع دستي آسيايي باشد هر چند او پول كافي براي سفر به كشور هاي دور دست آسيايي و ارتباط با با تامين كنندگان آنرا نداشت ولي نا اميد نشد و يك سال به عنوان نويسنده مستقل در خانه كار كرد. اكنون با پولي كه از اين طريق بدست آورده است در حال راه انداختن كسب و كاري جديد است.

نوشته: مايومي مندوزا

ترجمه: علي يزدي مقدم

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

 

 

 

 

آگهي ها | تبليغات در ياد بگير دات كام