تبليغات در ياد بگير دات كام

        

 

 چگونه با كارمندان خود رفتار كنيد

 

داشتن كارمنداني با صفات و شخصيت مثبت براي رشد و توسعه هر سازماني بسيار مهم است اما اين كه مديران و صاحب كاران چگونه با پرسنل خود رفتار مي كنند هم به همان اندازه مهم است. شما نمي توانيد اخلاق و رفتار كارمندان خود را عوض كنيد اما مي توانيد با رفتار خود در وجدان كاري و روحيه آن ها تأثير مثبت بگذاريد. واضح است كه در اين صورت سازماني موفق و رو به رشد خواهيد داشت.

در اين مقاله به كارهايي اشاره مي كنيم كه انجام آن ها از طرف مدير يك سازمان مي تواند نقشي مثبت در پيشبرد اهداف آن سازمان داشته باشد.

1- كاري كنيد كه هر روز با روزهاي ديگر متفاوت باشد. به عنوان مثال اجازه دهيد كارمندان روزهاي اول هفته يك ساعت ديرتر سركار حاضر شوند. اگر شروع كار 7 صبح است روز اول هفته ساعت شروع كار را 8 صبح قرار دهيد. در اين صورت كارمندان شما فرصت بيشتري براي استفاده از تعطيلات خواهند داشت. و صبح بيشتر استراحت مي كنند و با انرژي بيشتري سركار خواهند بود.

2- اجازه دهيد كارمندان آخر هفته يك ساعت زودتر محل كار را ترك كنند. در اين صورت آخر هفته شادتري خواهند داشت و به شما در پيشبرد اهداف بيشتر كمك خواهند كرد.

3- کارمندان را غافلگیر کنید.

لطفاً رضایت کارمندان را جلب کنید همان طور که رضایت مشتری را جلب می کنید. پاداش دادن به کارمندی که کار خود را انجام می دهد هزینه زیادی ندارد. کارت هدیه، شام، بلیط استخر یا سینما، ماساژ رایگان در روزهای جمعه و غیره می تواند از موارد سورپرایز کارمندان باشد. از کارمندان بخواهید که چه چیز یا کارهایی را دوست دارند، کارمندان هم مانند مشتریان باید مدام به آن ها هدیه دهید. همه کارمندان برای ثروتمند شدن شما حضور دارند پس باید بی نهایت از آن ها سپاس گزار باشید و در نهایت به آن ها کمک کنید تا ثروتمند شوند.

براي كارمندان خود به مناسبت هاي مختلف ميهماني بگيرید مثلاً مي توانيد به مناسبت تولد يكي از كارمندان در آن روز يك كادو به او بدهيد لازم نيست هديه اي گران قيمت باشد مهم اين است كه به او اهميت مي دهيد.

4- كاري كنيد كه پرسنل شما احساس كنند عضوي از تيم هستند. وقتي به موفقيتي دست مي يابيد به آن ها هم پاداش دهيد. فراموش نكنيد آن ها به شما كمك كرده اند تا به اين جا برسيد. اگر روي علاقه كارمندانتان به موفقيت، سرمايه گذاري كنيد در آينده با جديت بيشتري براي شما كار خواهند كرد هم براي شما هم براي حرفه خود و هم براي آن چه در آينده نصيبشان خواهد شد بيش از آن چه فكرش را كنيد براي شما كار مي كنند.

5- اگر كارمندان شما از كار خود لذت ببرند و از سازماني كه در آن مشغولند راضي باشند با پول كمتر بهتر كار خواهند كرد.

6- با امتيازاتي كه به پرسنل خود مي دهيد هر چند مدتي از زمان كاري آن ها صرف مي شود اما در بقيه زمان بهتر كار خواهند كرد و در نهايت سود اصلي را شما مي بريد.

7- با آن ها طوری رفتار کنید که گویی قرار است سرانجام از شما بهتر شوند.

می توانید از هر یک از آن ها در زمانی که با شما هستند چیزهایی از آن ها بیاموزید، چرا که هر کس در شغل خود ایده های مثبتی دارد که شاید با پیاده کردن آن ها وضعیت بهتر شود. با هر کارمندی به عنوان معلم خود رفتار کنید. حتی اگر آن ها از شما انتقاد می کنند. قبل از جبهه گرفتن، قدمی به عقب برگردید و بپرسید: "آیا حرف هایی که می زنند حقیقت دارد؟" چرا آن ها آن را می گویند؟ " اگر کسی شجاعت صحبت کردن را داشته باشد به این معنی است که به اندازه کافی برای او مهم است که در این باره چیزی بگوید.

8- به آن ها نشان دهید راه اندازی کسب و کار به چه معناست.

این بدان معناست که آن ها را در معرض انتخاب ها و شرایط سختی قرار می دهد که برای راه اندازی مشاغل شخصی خود باید تجربه کنند. به آن ها مسئولیت و مالکیت بدهید. به آن ها کمک کنید اهمیت ارزش نهادن به افراد اطرافشان را درک کنند. چراغی باشید که به آن ها القا می کند پیروی کنند و سرانجام آن ها نیز چراغ راهنما خواهند بود. در نهایت ممکن است آن ها شما را ترک کنند، اما هر وقت به گذشته نگاه می کنند، از آن چه شما برای آن ها انجام داده اید قدردانی می کنند.

9- کارمندان را به خاطر طرز برخورد و رفتارشان استخدام و اخراج کنید و نه به خاطر توانایی شان.

رفتار و طرز برخورد بد،، علاج ندارد و هیچ آموزشی وجود ندارد که بتواند آن را تغییر دهد ... و بسیار مسری است. بهتر است قبل از این که عفونت در سازمان شما گسترش یابد، آن را قطع کنید.

10- شایعات بی اساس و سخن چینی در مورد هر یک از اعضای سازمان ممنوع است.

سخن چینی در مورد هر که می خواهد باشد: همکاران، مشتریان، کارگران، مدیران، ممنوع است. به دلایل زیادی اکثر مردم نمی دانند شایعات چقدر خطرناک است.

  • آن چه را که مردم می شنوند، هرگز فراموش نخواهند کرد.

  • ممکن است به شخصه در مورد شما چیزی نشنیده باشند اما احساس کلی منفی در محیط کار شما باقی است.

  • بهتر است کشف کنید چه چیزهایی را می توانید از شخص شایعه کننده بیاموزید. از شایعه کننده سپاس گزار باشید به جای این که حرف های او شما را ناراحت کند، چون قرار است سازنده باشد.

  • وقت شما با ارزش تر از این است که صرف غیبت و قضاوت در مورد دیگران شود.

  • شاید شخصی که از او غیبت می کنید توسط انرژی منفی که ساطع کردید، آن شخص متحول شده یا تغییر کند ولی شاید هم انتقادتان ناعادلانه و نابخردانه باشد.

11- به کارمندان خود اجازه دهید از شما سوء استفاده و بهره برداری کنند.

کارمندان شبکه ای بسازند بدون شما، با یادگیری مجموعه مهارت های خود، با یادگیری نحوه برخورد با شکست ها، با یادگیری این که اشتباهات خود را تکرار نکنند. به این ترتیب برخی از مشتریان و کارمندان خود را بدزدید و برای شروع کار یا کسب جایگاه بالاتر با هم رقابت کنید. هیچ یک از این موارد چیزهای بدی نیستند. شما می خواهید آن ها این کار را انجام دهند. اگر به آن ها بیاموزید که چگونه این کار را انجام دهند، همه چیز در طولانی مدت به نفع شما خواهد بود. اگر در این شرایط با توانگری و پر مایه وارد عمل شوید، ثروت به سراغ شما می آید. مدیران زیادی با ترس و احتیاط و کم مایه وارد عمل می شوند و در نهایت کمبود و کم مایگی نصیب آن ها می شود.

12- نحوه فروش را به آن ها بیاموزید.

همه باید بدانند که چگونه بفروشند حتی اگر آن ها درون گرا باشند و دوست ندارند با مشتری صحبت کنند و فکر می کنند نمی توانند بفروشند. افراد درونگرا اغلب توسط مشتریان قابل اعتماد و خبره دیده می شوند. آن ها را به جلسات خود بیاورید. شما متعجب خواهید شد زمانی که متوجه شوید آن ها بهترین شنونده ها هستند و نسبت به افرادی که در این زمینه بهتر هستند، بیشتر سوال می کنند - همه این ها، ویژگی بهترین افراد فروش هستند.

13- تصور کنید هر کارمندی شب هنگام  ورود به خانه به مادر یا همسرش چه می گوید؟

مادر یا همسر می پرسد: "امروز چگونه بود؟" و کارمند شما می گوید: "بهترین بود." مادر اشک شادی می ریزد و از این که فرزندش با شما کار می کند بسیار خوشحال است. سعی کنید هر روز این اتفاق بیفتد.

ترجمه: علي يزدي مقدم

برای مشاهد مطلب لطفا روی این لینک کلیک کنید.

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

 

 

 

آگهي ها | تبليغات در ياد بگير دات كام