تبليغات در ياد بگير دات كام

        

 

برای مشاهد مطلب لطفا روی این لینک کلیک کنید.

صداقت خود را پس انداز كنيد.

از سلسله مقالات هنر پول در آوردن

اين كالا از الماس و ياقوت باارزش تر است. مرد پير و خسيس به پسرش مي گفت: «پول بدست آور، اگر مي تواني آن را صادقانه بدست آور، اما اگر صادقانه هم نتوانستي پول دربياري به روش ديگر آن را بدست آور.» اين نصيحت نه تنها به گونه اي شرم آور زشت است بلكه نشاندهنده اوج حماقت گوينده آن است. اين سخنان را مي توان اين گونه تفسير كرد: «اگر صادقانه پول درآوردن و از راه درست سخت است پس مي تواني از راه نادرست و با كلاهبرداري به راحتي پول زيادي بدست آوري.» پيرمرد كم عقل بيچاره! نمي داند كه سخت ترين كار بدست آوردن پول از راه غير صادقانه و با دروغگويي است. او نمي داند كه زندانهاي تمام دنيا پر است از افرادي كه به اين گونه نصايح گوش داده اند. او نمي داندكه هيچ مردي نيست كه كلاهبردار باشد و بسياري درباره او ندانند و به او شك نداشته باشند. هميشه اجتماع از افرادي كه در درستكاري آنها شك باشد دوري مي كند.اصلاً مهم نيست كه فرد مقابل ما چقدر فرد مودب و موجهي باشد و از مصاحبت با او چقدر لذت ببريم. اما اگر به صداقت او مشكوك باشيم هيچگاه جرات نمي كنيم با او وارد معامله شويم. صداقت را سرلوحه زندگي خود قرار دهيد صداقت نه تنها باعث موفقيت مادي مي شود بلكه در تمام ابعاد زندگي نقشي تعيين كننده و مثبت دارد و شخيتي با ارزش از شما مي سازد. كسي كه صداقت دارد در زندگي آرامش خواهد داشت و از آن لذت خواهد برد. اينها چيزهايي است كه با پول هنگفت املاك بزرگ و زندگي لوكس و تجملاتي بدست نمي آيد! مردي كه به صداقت و درستكاري معروف است هرگاه فقير شود جيب همه اطرافيانش در اختيار اوست. كافي است از آنها بخواهد به او پول قرض بدهند. هر كسي كه اهل پول قرض دادن باشد در كمك به چنين فردي شك نخواهد كرد. با توجه به اين حرف دكتر فرانكلين كه گفته است: «صداقت بهترين سياست است». فكر نمي كنم سخني بهتر از اين براي درستكاري ايجاد انگيزه كند.

ثروتمند شدن هميشه به معناي موفقيت نيست. مردان ثروتمند بسياري وجود دارند كه بيچاره اند. در حالي كه مردان و زنان درستكار و صادقي هستند كه هيچگاه به اندازه ولخرجي يك هفته افراد ثروتمند پول نداشته اند، اما در حقيقت آنها ثروتمندتر ، توانگرتر و شادتر از هر كسي هستند كه فكرش را بكنيد. در اين ميان كساني هستند كه به خاطر پول يا مقام آزادگي، وجدان و انسانيت را زير پا مي گذارند آنها همان كساني اند كه در ظاهر همه چيز دارند ولي روي آرامش را نمي بينند.

عطش شديد به پول بدون شك منشا تمام شياطين است. اما خود پول اگر به درستي استفاده شود نه تنها ابزاري كارآمد است بلكه مي تواند نسلي را با بركت و نعمت هايش خشنود سازد انسان دارا مي تواند افراد زيادي را خشنود سازد و به رشد انسانيت كمك كند. اشتياق و علاقه براي توانگري و وفور نعمت يك ميل عمومي است و اگر افراد ثروتمند به مسئوليت خود در قبال دارايي هايشان عمل كردند و همچون دوست انسانيت رفتار كردند كسي نمي تواند بگويد آنها قابل ستايش نيستند.

به هر حال در هر جامعه اي افرادي كه از راه درست پول بدست مي آورند يا تجارت مي كنند در رشد فرهنگي و علمي آن جامعه به صورت غير مستقيم سهيم هستند. چون وقتي تمايل كسب پول افزايش مي يابد تجارت و بازرگاني هم رشد مي كند و وقتي داد و ستد رونق مي گيرد علم و هنر است كه در كنار سرمايه اين بازرگانان و سرمايه داران محصولات جديد توليد مي كند و شكوفا مي شود. و در اين ميان سود اصلي را كسي مي برد كه با صداقت و درستكاري به كار خويش ادامه مي دهد.

در پايان بايد بگويم پول را با صداقت خود بدست آوريد و نه از هيچ راه ديگري.

ترجمه: علي يزدي مقدم

مطالب مرتبط:

 

 

 

 

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

 

آگهي ها | تبليغات در ياد بگير دات كام