0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در اینترنت توسط
ویرایش شده توسط
من با کامپیوتر باوای فای به اینترنت متصلم اما وقتی میخوام با موبایل متصل بشم میگه :(خطا دراتصال!)
باید چیکار کنم؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.8k امتیاز)
با سلام
دوست عزیز این مشکل بسیار شایع است و علت عدم اتصال موبایل شما که حدس می زنم اندرویدی باشد می تواند به یکی از این دلایل باشد پس یک به یک همه را چک کنید:
1- ابتدا رمز عبور خود را بررسی کنید شاید فکر کنید این مشکل شما نباشد اما گاه بعضی کاراکتر ها در هر دو سیستم عامل مانند هم نیستند بنابراین از کاراکتر های استاندارد برای رمز عبور استفاده کنید و آنگاه دوباره اتصال خود را به اینترنت از طریق وای فای بررسی کنید
2- ممکن است نامی که برای وای فای خود انتخاب کرده باشید مشابه نام وای فای دیگری باشد که در نزدیکی شما روشن است و به همین دلیل نمی توانید با رمز عبور خود به شبکه دیگر متصل شوید پس نام را تغییر دهید و یک بار دیگر تلاش کنید آنرا پیدا کنید.
3- اطمینان حاصل کنید که وای فای گوشی شما روشن می شود گاه مشکل از وای فای گوشی است که می تواند دلایل متعددی داشته باشد بهتر است وای فای گوشی خود را با یک وای فای متفاوت امتحان کنید تا از عملکرد درست آن اطمینان حاصل کنید.
4- اگر گوشی شما در حالت پرواز یا airplane mode باشد باز هم ممکن است وای فای کار کند اما مشکلات دیگری پیش می آید بنابراین توصیه می کنم اگر این مود را فعال کرده اید آنرا غیر فعال کنید.
5- اگر با خطای Authentication failed برخورد می کنید و اطمینان دارید رمز عبور شما صحیح است ممکن است مشکل رمز عبور از سمت روتر یا مودم شما باشد بنابراین سعی کنید رمز عبور خود را در سمت مودم یا روتر عوض کنید و دوباره اتصال خود را به اینترنت بررسی کنید اگر باز هم این مشکل وجود داشت راه زیر را که کمی عجیب است امتحان کنید ولی بسیاری مواقع مشکل را برطرف کرده است:
ابتدا در گوشی خود وای فای و دیتا را خاموش کنید آنگاه گوشی را در حالت پرواز قرار دهید سپس وای فای را روشن کنید و دوباره تلاش کنید آنگاه حالت پرواز را خاموش کنید ممکن است مشکل شما به این ترتیب برطرف شود.
6- اگر می توانید دوباره تنظیمات مودم را انجام دهید آنرا ریست کنید و بار دیگر تلاش کنید
7- اگر با پیام obtaining IP address روبرو می شوید و هیچ اتفاقی نمی افتد احتمال دارد که مشکل شما حاد تر از آن باشد که فکر می کنید. من توصیه نمی کنم از اپلیکشن ها برای حل مشکلات وای فای استفاده کنید چون خود مشکلات جدیدی اضافه می کنند اما در این مورد خاص یک یا دو اپلیکیشن هستند که می توانند به شما کمک کنند. یکی از آنها WiFi fix است. اگر این نرم افزار را روی گوشی خود نصب کردید و باز هم مشکل حل نشد آنگاه باید به صورت دستی شماره آی پی را به گوشی بدهید.
8- اگر نرم افزاری برای مدیریت مصرف انرژی گوشی هوشمند خود نصب کرده اید امکان دارد وای فای شما را مشکل دار کند این مشکل معمولا به صورت قطع و وصل وای فای ظاهر می شود و با تنظیم صحیح آن یا با حذف آن مشکل شما برطرف خواهد شد.
9- اگر همه این موارد و نکات مشکل شما را برطرف نکرد آنگاه ممکن است مشکل گوشی شما از یکی از اپلیکیشن ها یا ویروسی باشد که روی گوشی شما نشسته است یا در کارت حافظه شما جا خوش کرده است و آخرین راه حل این است که گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید!

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اسفند 13, 1396 در اینترنت توسط عرفان
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...