داروی مناسب ورم معده و بازگشت اسید به مری؟

0 دوستدار 0 امتیاز منفی


 

لطفا راهنمایی کنید کسانی که جواب آزمایش  GERD A  و antral Gastritis  دارد کدام داروی ذکر شده زیر صلاح است  مصرف شود.

پنتو پرازول _Lansoprazole_Esomeprazole

سوال شده مهر 30, 1396 در بهداشت توسط سیدامیرحسین
ویرایش شده مهر 30, 1396 توسط سمیه مظفری

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی

با سلام

بیماری GERD یا بازگشت اسید به مری یا ریفلاکس گاستروازوفاژیال که در میان مردم به نام ترش کردن شناخته می‌شود به معنی آسیب‌های موکوزی و نشانه‌های مزمن در اثر بازگشت غیرعادی محتویات و اسید معده به مری است.
درمان دارویی ریفلاکس مروی با آنتی اسید، مهارکننده پمپ هیدروژنی مانند نگزیوم وامپرازول و داروهای افزایش دهنده تون عضلانی اسفنگتر تحتانی مری مانند دومپریدون و متوکلوپرامید و سیزاپراید است.یکی از موثرترین درمان ها برای رفلکس معده، ترکیب سرکه سیب و عسل است. یک فاشق سرکه را با یک قاشق عسل در یک لیوان آب بریزید و بنوشید.

antral Gastritis یا گاستریت، یا ورم معده به التهاب مخاط معده گفته می‌شود.

لانزوپرازول از داروهای مهارکننده پمپ پروتون می باشد. لانزوپرازول موجب کاهش مقدار اسید تولید شده در معده شده و در درمان و پیشگیری زخم های معده و روده ،بازگشت محتویات معده به مری و دیگر بیماریهای ناشی از ترشح بیش از حد اسید معده مانند سندروم زولینگر-الیسون استفاده می شود. لانزوپرازول برای درمان فوری علائم سوزش سر دل مناسب نیست.

امپرازول برای درمان علائم ریفلاکس (GERD) و دیگر مواردی که باعث افزایش اسید معده و همچنین برای بهبود ازوفاژیت (آسیب دیدن مری به وسیله اسید معده) استفاده می شود. امپرازول برای کاهش فوری درد سوزش معده نیست.

پنتو پرازول یک مهارکننده ی پمپ پروتون است. عملکرد این  دارو به صورت کاهش سطح اسید معده است. درمان کوتاه مدت (7 تا 10 روز) بیمارن مبتلا به رفلاکس معده که سابقه ی سوزش مری دارند. این دارو ممکن است برای شرایطی  که معده ی شما مقدار زیادی اسید تولید می کند برای شما تجویز شود.

پزشک معالج با توجه به معاینه شما، نتایج آزمایشات مربوطه، سابقه بیماریهای دیگر، تداخل دارویی و موارد دیگر تشخیص می دهد که کدام دارو مناسب بیماری شماست پس به او اعتماد کنید و دوره درمان را در کنار رعایت رژیم غذایی کامل کنید.

آدرسهای زیر اطلاعات بیشتری به شما می دهد:

http://www.yadbegir.com/new/?p=6529

http://www.yadbegir.com/new/?p=14724

http://www.yadbegir.com/new/?p=2298

پاسخ داده شده مهر 30, 1396 توسط سمیه مظفری (11,540 امتیاز)

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده فروردین 20, 1397 در بهداشت توسط ریحانه
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
تماس با ما | پست الکترونیکی یا email ما : | تبلیغات در یاد بگیر دات کام

تمامی حقوق برای یاد بگیر دات کام محفوظ است.
پرسش و پاسخ یاد بگیر دات کام

...