0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
برچسب گذاری دوباره توسط

سلام من امروز انگشت کوچکه ی پام گز گز میکنه از قرص نور تریپتیلن دکتر برای کمرم دردم داده میتونم استفاده کنم

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط

با سلام

احساس گز گز کردن دست یا پا بسیار رایج و آزاردهنده است.

این حس می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از قبیل:

  • دیابت یکی از موارد رایج است. بیماری های سیستمیک (کلیوی، کبدی و ...)
  • کمبود ویتامین
  • مصرف الکل
  • قرار گرفتن در معرض سموم
  • عفونت
  • بیماری های خود ایمنی
  • اختلالات موروثی و جراحات

این حس گاهی اوقات می تواند خوش خیم و موقت و زودگذر باشد. برای مثال این مورد در دست می تواند نتیجه فشار عصبی باشد زمانی که برای استراحت دست را زیر سر قرار می دهید یا به اصطلاح عامیانه خواب رفتگی یا نتیجه فشار عصبی باشد زمانی که یک پا را روی دیگری به صورت طولانی مدت قرار می دهید. در هر دوی این موارد "حس مورمور و سوزن سوزن شدن" که معمولا بدون درد است خیلی زود بر طرف می شود از طریق حذف عاملی که موجب این حس شده است.

در بعضی مواقع این حس در دست و پا یا هر دو می تواند شدید، عارضی یا مزمن باشد. همچنین میتواند با نشانه های دیگر نیز همراه باشد از قبیل درد، خارش، بی حسی و ضعف ماهیچه ها در چنین موارد سوزن سوزن شدن ممکن است نشانه ای از آسیب عصبی باشد که می تواند به علت های مختلفی مانند آسیب های جراحتی یا آسیب های استرس تکراری، عفونت باکتریایی یا ویروسی، قرار گرفتن در معرض سموم و یا بیماریهای سیستمیک مانند دیابت باشد.

درمان موفق این حس بستگی به تشخیص صحیح آن دارد. در برخی موارد گز گز و سایر علائم نوروپاتی محیطی ممکن است با نسخه های معمولی برای درمان صرع و افسردگی تجویز می شود کاهش یابد.

نورتریپتیلین یک داروی ضد افسردگی سه حلقه ای است. این دارو مواد شیمیایی را در مغز تحت تاثیر قرار می دهد که ممکن است از حالت تعادل خارج شده باشند. نورتریپتیلین برای درمان نشانه ها و علائم افسردگی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این دارو ممکن است برای درمان بیماری های دیگر نیز استفاده شود.

بنابراین بدون تجویز پزشک از مصرف این قرص برای گز گز شدن خودداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه نمایید.

http://www.yadbegir.com/new/?p=7043

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده شهریور 13, 1397 در بهداشت توسط نرگس
...