کمک کنید اختلاف فرهنگی با خانواده شوهر و طلاق

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام
من یه خواهردارم مااز خانواده با اصالتی هستیم خواهرم در یه خونواده خیلی .... فرهنگ ازدواج کرده خونواده ی شوهرش خیلی ....... اصلا قدرشو نمیدونن من خیلی دلم واسه آبجیم میسوزه و امشب بعد از اتفاقایی که امروز افتاده بود «بین اون و خونواده شوهرش »من خیلی ناامیدش کردم و اون هم گفت طلاق میگیره من چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا اونا همیشه ناراحتش میکنن.....
چه کنم ؟؟؟؟؟؟؟
 حرفای من خیلی تاثیر داره رو خواهرم
سوال شده بهمن 10, 1394 در بهداشت توسط یه خواهر
برچسب گذاری دوباره بهمن 11, 1394 توسط علی یزدی مقدم

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام
دوست عزیز اینکه خانواده شوهر خواهر شما با ایشان رفتار نامناسب دارند با این که احساس خوشایندی نیست اما راه حل اول آن هم طلاق نیست. حتی به زبان آوردن طلاق هم بین زوجین می تواند در روابط آنها تاثیر منفی بگذارد. اگر زن و شوهر بتوانند با یکدیگر اختلاف فرهنگی خود را حل کنند  مشکلات به مراتب بهتر حل می شوند.
نکته ای که در این میان باید گوشزد شود این است برای قضاوت کردن بین یک زوج احساسات شما تاثیر گذار بوده است و تصمیم عاقلانه و پخته آن است که شرایط طرف مقابل خود را هم درک کنید. انسان ها زمانی بالغ می شوند که بتوانند دنیا را از زاویه دید دیگران هم ببینند در این صورت بسیاری از مشکلات حل می شود.  باید توجه داشت که اختلاف فرهنگی در هر ازدواجی وجود دارد اما شدت ضعف دارد ولی اگر زن و شوهر مهارت های زندگی و توانایی حل مشکلات را نداشته باشند حتی کوچکترین اختلاف فرهنگی هم می تواند منجر به مشکلات بزرگ شود.

کاری که شما می توانید انجام دهید این است که از خواهر خود بخواهید تا رمانیکه با مشاوری با تجربه صحبت نکرده است در زمینه طلاق صحبتی نکند.
یکی از مهارت هایی که هر جوانی باید قبل از ازدواج بیاموزد مهارت رفتار با خانواده همسر است.
باید دو طرف به راحتی با یکدیگر صحبت کنند  گاه هیچ طرفی قصد ندارد طرف مقابلش را آزار دهد ولی ناخواسته این کار را انجام می دهد بهترین کار این است که به خواهر شما با خانواده همسرش صحبت کند و تا آنجا که ممکن است با آرامش و احترام و بدون توهین دلگیری های خود را مطرح کنند بسیاری مواقع صحبت کردن سبب می شود که طرفین وارد حریم یکدیگر نشوند.
پاسخ داده شده بهمن 11, 1394 توسط علی یزدی مقدم (13,810 امتیاز)

سوالات مشابه

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده دی 25, 1396 در بهداشت توسط rukhsar safa
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده بهمن 18, 1394 در بهداشت توسط sh
تماس با ما | پست الکترونیکی یا email ما : | تبلیغات در یاد بگیر دات کام

تمامی حقوق برای یاد بگیر دات کام محفوظ است.
پرسش و پاسخ یاد بگیر دات کام

...