چکار کنم پیتزا نرم بشه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
من پیتزا که درست می کنم خیلی خشک می شه راهکاری بدید که پیتزای من هم خوب بپزه هم نرم و لطیف باشه
سوال شده اسفند 9, 1396 در آشپزی توسط پیتزا نرم کش پخت
برچسب گذاری دوباره اسفند 9, 1396 توسط سمیه مظفری

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی

با سلام

هرچقدر خمیر شما آبکی تر باشد (آب بیشتری داشته باشد) نتیجه نهایی در پوسته بیرونی اش ترد تر و در داخلش کش دار تر میشود. هرچقدر زمان بیشتری به مخمر داده شود خمیر، طعم بهتری خواهد داشت.

از آرد خوبی استفاده کنید اما هرگز در ورز دادن خمیر پیتزا از وردنه استفاده نکنید. باید با مشت هایتان به آن شکل دهید. ورز دادن بیش از حد، خمیر را سفت و خشک می کند. 

خمیر  نباید خیلی خشک باشد وگرنه نتیجه نهایی حسابی سفت و خشک خواهد شد. بهتره خمیر کمی آبدار باشد اما نه به حدی که ورز دادنش خیلی مشکل شود.

 مواد روی پیتزا وقتی توی فر می روند آب خودشان را پس می دهند و اگر این آب زیاد باشد باعث میشود پیتزا خیس شده و وا رود. چینش مواد نباید زیادی شلوغ باشد. موادی که آبدار هستند مانند پیاز و فلفل دلمه ای و قارچ را در سطح بیرونی پیتزا بچینید تا در گرمای فر سریع آب خودشان را از دست دهند و پیتزا وا نرود.

مهمترین عامل در پخت، درجه حرارت است که باید تا جایی که میتوانید آن را به بیشترین حد ممکن برسانید. انتظار میرود در فرهای خانگی با استفاده از درجه آخر بتوانید به دمای 500 درجه فارنهایت برسید. پس حتما درجه فر رو روی آخرین حد ممکنش قرار دهید و نیم ساعتی فرصت دهید تا فر داغ شود. خمیر پیتزا باید روی سطحی داغ قرار گیرد  

طبخ طولانی مدت مواد هم باعث خشکی خمیر میشود و اصلا خوشایند نیست. باید این مرحله حداکثر تا 10 دقیقه انجام شود و نباید بیشتر از این زمان گذاشته بشود. 

سس را روی خمیر پخش کنید سپس مواد را روی سس بریزید تا خمیر خشک نشود

روی سطح خمیر با دست آب بپاشید و یک لیوان آب نیز در فر قرار دهید تا رطوبت حفظ شود و خمیر خشک نشود در حین کار خمیر را چک کنید اگر خشک شده بود مجددا آب بپاشید.

پاسخ داده شده اسفند 13, 1396 توسط سمیه مظفری (11,820 امتیاز)

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده 8 اردیبهشت 1398 در آشپزی توسط azam (120 امتیاز)
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اسفند 10, 1396 در آشپزی توسط سعید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
3 پاسخ
سوال شده اسفند 5, 1394 در کسب و کار توسط کیومرث شیخی
تماس با ما | پست الکترونیکی یا email ما : | تبلیغات در یاد بگیر دات کام

تمامی حقوق برای یاد بگیر دات کام محفوظ است.
پرسش و پاسخ یاد بگیر دات کام

...