0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
سلام خسته نباشید.من درهفته 30 بارداری هستم و دکترم الان چند هفته هست که به مرخصی رفته و تا 15اسفند هم برنمی گرده الان نمی دونم باید چه کار کنم وتو این هفته های اخری بارداری موندم چه ازمایش هایی وسونوهایی بایدانجام بدم وبه هیچ دکتردیگه ای هم نمی تونم دقیقا اعتمادکنم اخه قبلا که پیش دکترای زنان میرفتم برام ازمایش وسونو کامل ودقیق نمینوشتن و ناقص بودن غربالگریام.حالا اگه امکان داره برام بنویسیدکه چه کارهایی را باید تو این هفته های باقی مونده وچه ازمایشات وسونوهایی روبایدانجام بدم.لطف جواب بدیداین مسئله واسم خیلی مهمه.مرسی

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام
در هفته 30 تا 32 یک سونوگرافی برای تعیین موقعیت جنین ضروری است که نحوه قرارگیری جنین (با سر است یا با پا) و وضعیت قرارگیری جفت را مشخص می کند.
مادر می‌تواند سونوگرافی دیگری را در هفته 36 برای چک کردن مجدد طرز قرارگیری جنین انجام دهد.
در هفته 40 اگر مادر شرایط زایمان طبیعی را دارد و هنوز علایم زایمان را ندارد، سونوگرافی بیوفیزیکال را باید انجام دهد که موقعیت جفت و جنین و کیسه آب و مایع دور سر بچه بررسی می شود. همچنین نیاز به بررسی ضربان قلب جنین است.
از هفته 28 تا 32 بهتر است هر دو هفته یک‌بار به پزشک مراجعه کرده و از 32 به بعد تا زمان زایمان بهتر است هر هفته مراجعه داشته باشند. در این مراجعه‌ها، بررسی فشار خون، وزن مادر و ضربان قلب جنین مهم است و از هفته 32 به بعد نیز حرکت جنین بایستی بررسی شود.
اما اگر پزشک در دسترس شما نیست می توانید به بهداشت محل زندگی و یا درمانگاه مراجعه کنید و فشار خون مادر و ضربان قلب جنین را چک کنید.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...