فراموش کردن رمز وای فای

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
رمز وای فای خونمون رو فراموش کردم لطفابگید چطور بازیابیش کنم چون نیاز شدید به اینترنت دارم؟
سوال شده اسفند 13, 1396 در اینترنت توسط عرفان

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام

برای بازیابی پسورد وای فای روش های مختلفی وجود دارد که ساده ترین روش "بازیابی پسورد از طریق تنظیمات روتر" به شرح زیر است:

پسورد شبکه را از طریق تنظیمات روتر بازیابی کنید. بر این اساس به ‌منظور دسترسی به تنظیمات روتر، پیش از هرچیز نیاز به اتصال به شبکه‌ای که قصد بازیابی گذرواژه‌اش را دارید خواهید داشت.

در کامپیوتر یا لپ تاپ  شخصی مرورگر اینترنتی خود را بازکرده و در نوار آدرس مرورگر، آدرس آی‌پی روتر خود را وارد کنید و کلید اینتر را بزنید. رایج‌ترین آدرس‌های آی‌پی 192.168.1.0 و 192.168.1.1 هستند.

در صورتی که این آدرس را در اختیار ندارید می‌توانید به ‌طور آنلاین به‌ جستجو برای یافتن این آدرس بر اساس مدل روتر خود اقدام کنید. به محض زدن کلید اینتر با صفحه‌ای به منظور واردکردن نام کاربری و گذرواژه روبرو خواهید شد. نام کاربری به ‌طور پیش‌فرض عبارت admin بوده و گذرواژه نیز admin یا password خواهد بود. در صورتی که این ترکیب ‌ها کار ندادند فیلد مربوط به گذرواژه را خالی گذاشته و بار دیگر بر روی login کلیک کنید.

مدنظر داشته باشید که رابط کاربری در روترهای مختلف، متفاوت بوده و هیچ گزینه واحدی برای مشاهده و تنظیم گذرواژه‌ها وجود ندارد. با این وجود مواردی که باید مدنظر قراردهید تقریبا مشابه هستند.

در رابط کاربری به ‌دنبال گزینه‌هایی مانند Wireless Settings یا WiFi Settings باشید. در صورتی که این گزینه‌ها را مشاهده نمی‌کنید بر روی مواردی مانند Settings یا Options کلیک کنید تا داخل آن‌ها را مشاهده کنید. با یافتن این گزینه می‌توانید به دنبال آپشنی به ‌منظور مشاهده گذرواژه و البته نوع رمزگذاری مورد استفاده باشید. این احتمال وجود دارد که به‌منظور مشاهده گذرواژه مخفی، نیاز به کلیک بر روی گزینه ‌ای مانند Show Wireless Key یا Show WiFi Password داشته باشید.

البته روش های دیگری نیز وجود دارد ولی این روش ساده ترین روش بازیابی رمز وای فای است.
پاسخ داده شده اسفند 14, 1396 توسط زهرا صانعی

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اردیبهشت 15, 1397 در اینترنت توسط سمانه
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده خرداد 23, 1395 در اینترنت توسط علیرضا
تماس با ما | پست الکترونیکی یا email ما : | تبلیغات در یاد بگیر دات کام

تمامی حقوق برای یاد بگیر دات کام محفوظ است.
پرسش و پاسخ یاد بگیر دات کام

...