0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
ویرایش شده توسط

سلام من ١٨هفته هستم توی سونو دکتر گفت همه چیز جنین عالیه فقط یه چیزی مثل کثیفی یا عفونت توی شکمش هست و اینو توی سونو نوشته
نواحی کلسیفیه با نمای punctateوهمچنینsheet likeدوشکم جنین بخصوص درقسمت های فوقانی و نواحی. ساب دیافراگماتیک وبا ارجحیت در سمت چپ و همچنین ناحیه کیستیک ٩میلیمتری باجدار کلسیفیه در ناحیه ساب دیافراگماتیک در شکم جنین دیده میشود ک در درجه اول مطرح کننده پریتونیت مکونیال میباشد
همچنین سکستواسیون ریوی اکسترالوبارنیز مطرح میشود و برسی از نظر TORCH نیز منطقی است
تورو خدا نظرتونو. بگید من خیلی استرس دارم بارداری اولمه سنم هم ٢۶هست

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام

دوست عزیز ما می توانیم اصطلاحات و سونوگرافی شما را کمی توضیح دهیم و تشخیص، درمان جنین فقط باید زیر نظر پزشک متخصص انجام گیرد.

نواحی کلسیفیه یعنی نواحی که رسوب موادی از جنس کلسیم به صورت نقطه ای یا ورقه مانند  در شکم جنین در قسمت های فوقانی و زیر دیافراگم و بیشتر در سمت چپ دیده می شود.

کلسیفه شدن جفت قبل از هفته 37 بارداری، برای جنین خطر بیشتری خواهد داشت و هرچه جنین سن کمتری داشته باشد، شدت بیماری بیشتر خواهد بود. جفت، مسئول تغذیۀ جنین می باشد. وقتی سن بارداری طولانی می شود، جفت شروع به پیر شدن می نماید. کلسیفه یا پیر شدن جفت به معنای جمع شدن کلسیم در جفت و سفت شدن آنهاست. این رسوب‌ها صرفاً به دلیل پیر شدن جفت بوجود می‌آیند و زمانی‌که موعد زایمان فرا رسد یا از آن بگذرد، این پدیده رخ می‌‌دهد. اما در اوایل بارداری، کلسیفه شدن جفت می‌تواند به معنای آن باشد که جفت پیش از موعد در حال پیر شدن است و احتمال دارد جنین در خطر باشد. در چنین مواردی نظارت دقیق بر روند رشد جنین ضرورت دارد.

به میزان مصرف مکمل کلسیم در روز دقت کنید. ‌دوز ویتامین‌های بارداری و مکمل‌های کلسیم خود را حتماً زیر نظر پزشک مصرف کنید.

به یاد داشته باشید که بخشی از نیاز شما به کلسیم از طریق رژیم غذایی شما تامین می‌گردد، بنابراین مکمل‌ها را بیش از حد مصرف نکنید.

پیش از مصرف داروهای ضداسیدمعده برای سوزش سردل، با دکتر داروساز یا پزشک خود مشورت کنید.

در مورد ایجاد کیست در شکم جنین باید گفت که نمی توان علت ایجاد بسیاری کیست ها را تشخیص داد ولی برخی کیست ها تا آخر بارداری برطرف می شوند و در موارد دیگری که کیست همچنان در بدن جنین وجود دارد بعد از زایمان پزشک تصمیم می گیرد برای درمان نوزاد چه اقدامی کند.

پریتونیت معمولا نشان دهنده سوراخ شدن روده است که محتوای روده، از جمله باکتری  به داخل حفره شکم وارد میشود. این  ممکن است در نتیجه آپاندیس و کولیت، یا به دلیل  التهاب روده باشد که از طریق دیواره روده وارد میشود.پریتونیت به طور بالقوه تهدید کننده زندگی است و نیاز به درمان اورژانس و معمولا عمل جراحی دارد

پريتونيت عبارت است از تورم لاية سروزي كه كف حفرة شكم و احشاء را مفروش مي كند. حفرة صفاق استريل و سترون است و هنگامي كه عفونت (در اثر عواملي مانند سوراخ شدگي روده و يا آپانديس و يا كلون در اثر ديورتيكوليت ) از محيط اطراف به آن وارد شود ايجاد پريتونيت ميكند.

چند روز پس از زایمان، نوزاد اولین مدفوع خود را دفع می کند که مکونیوم نام دارد. این ماده ی چسبنده و قیرگونه به رنگ سبز - سیاه و شامل زواید روده های جنین در دوران بارداری است.

تست TORCH یک تست کاربردی در زنان باردار و نوزادان تازه متولد شده به منظور بررسی 4 بیماری عفونی است که این بیماریها در صورت وجود در مادر باردار به نوزاد منتقل شده و باعث ایجاد یک سری از ناهنجاریهای مادرزادی در هنگام تولد میگردد. این چهار بیماری شامل: انگلی که معمولا از طریق تماس با گربه منتقل می شود، ویروس عامل سرخجه، ویروس سایتومگالوویروس، هریس.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...