0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
ویرایش شده توسط
سلام من دارای کم کاری تیروئید هستم و در حال درمان هستم ولی خیلی بی حال و همیشه خواب الود هستم من امسال کنکور دارم ولی نمی تونم به خوبی درس بخوانم ایا دارویی جهت سرحال شدن هست ایا راه حلی هست لطفا راهنمایی کنید که با نشاط درس بخونم…..

2 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.3k امتیاز)
 
بهترین پاسخ
با سلام دوست عزیز برای اینکه بتوانید با داشتن تیرویید کم کار پر انرژی باشید باید این کارها ر انجام دهید:
- داروهای خود را به صورت دقیق و زیر نظر پزشک مصرف کنید و دز دارو ها و تاثیر آنها را با پزشک خود به صورت دوره ای مورد بررسی قرار دهید. کم کاری تیرویید بیشتر افراد با دارو قابل درمان است
- مصرف خوراکی های سالم و مقوی و سرشار از خوراکی های فیبر دار به شما کمک خواهد کرد تا بهتر با این بیماری مقابله کنید. رژیم غذایی متعادل داشته باشید. سعی کنید وعده های غذایی خود را کوچک کنید و تعداد آنها را افزایش دهید خوردن حجم زیادی در یک وعده تاثیر منفی خواهد داشت.
- به بیماری خود دید منفی نداشته باشید و آنرا بزرگ نکنید کم کاری تیرویید در بسیاری از افراد جامعه وجود دارد و زندگی طبیعی خود را دارند در برخی موارد مشاهده شده است که تلقین ها به پیشرفت بیماری و بی حالی بیشتر منجر شده است.
- مصرف الکل و کافیین را حذف و محدود کنید
- حتما وقتی را برای ورزش اختصاص دهید به این ترتیب می توانید شب ها بهتر بخوابید و در هنگام روز انرژی بیشتری برای فعالیت های روزانه و درس خواندن خواهید داشت.
- خواب کافی و در محیطی مناسب داشته باشید توجه داشته باشید محیط مناسب یعنی جایی که ساکت و تاریک باشد و گرم نباشد.
- مصرف نیکوتین و مخدر ها بیماری شما را تشدید خاهد کرد از آنها فاصله بگیرید.
- به صورت دوره ای آزمایش های خود را تکرار کنید و زیر نظر پزشک معالج خود در صورت لزوم داروهایی با دز لاز مصرف کنید همچنین ممکن است آزمایشات شما مشکل دیگری را نشان دهند که به بیحالی شما ارتباط داشته باشند.
منبع: اوری دی هلث
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
سلام من در کودکی کم کاری تیروئید داشتم الان خوب شدم ولی با این حال آیا ضعیف بودن درس من به این تیروئید بستگی دارد ممنون میشم جواب بدین آیا میتونم موفق شم

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده مرداد 6, 1399 در بهداشت توسط سمیرا
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده آبان 29, 1395 توسط معصومه
...