خروج دود آبی از اگزوز پس از تعویض روغن

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام ماشینم پرایده بعد از تعویض روغن خودرو دود ابی از اگزوز خارج می شود بعد از اینکه ماشین گرم میشه البته این دود از اگزوز خارج میشه میخواستم بدونم مشکل کجاست و معمولا چقدر هزینه بردار است؟ با تشکر
سوال شده اسفند 14, 1394 در خودرو توسط فاطمه
ویرایش شده آذر 30, 1397 توسط سمیه مظفری

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام
دوست عزیز اگر بعد از تعویض روغن این اتفاق افتاده است ممکن است سطح روغن بیش از حداکثر سطح آن باشد برای این منظور به راحتی می توانید گیج فول روغن را بررسی کنید اگر سطح روغن بیش از مقدار لازم باشد ممکن است با تخیه روغن اضافی مشکل شما برطرف گردد.
اما در صورتی که مشکل باز هم ادامه داشت باید احتمالات دیگر مانند: نامرغوب یا نامناسب بودن روغن مورد استفاده در نظر گرفته شود.
اما اگر با گرم شدن موتور پس از مدت کوتاهی این رنگ برطرف می شود احتمالا مشکل جدی وجود ندارد و در صورتی که این روند ادامه داشت احتمالا یکی از این مشکلات وجود دارد:

دلایل احتمالی:
    احتمالاً رینگ پیستون موتور خودروی شما خورده شده است و روغن به داخل سیلندر نشت می کند. برای حل مشکل باید رینگ پیستون تعویض گردد. بهتر است این کار را خودتان انجام ندهید و از یک تعمیر کار با تجربه کمک بگیرید.
    واشر سر سیلندر یا سیل سوپاپ های موتور معیوب است و روغن به داخل سیلندر یا مسیر دود نشت می کند. برای حل مشکل باید این سیل ها تعویض گردند. بهتر است این کار را خودتان انجام ندهید و از یک تعمیر کار با تجربه کمک بگیرید.
    گاید سوپاپ خورده شده یا معیوب است. برای حل مشکل باید آنرا تعویض کنید. بهتر است این کار را خودتان انجام ندهید و از یک تعمیر کار با تجربه کمک بگیرید.
پاسخ داده شده اسفند 14, 1394 توسط علی یزدی مقدم (14,130 امتیاز)
بعد تعمیرموتور

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اردیبهشت 6, 1395 در خودرو توسط پوریا
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده شهریور 2, 1397 در خودرو توسط رضا
تماس با ما | پست الکترونیکی یا email ما : | تبلیغات در یاد بگیر دات کام

تمامی حقوق برای یاد بگیر دات کام محفوظ است.
پرسش و پاسخ یاد بگیر دات کام

...