قفل شدن فرمان هنگام دور زدن کامل

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
سلام.خواهش میکنم سریعا جواب بدید
من یک پراید صبا مدل 88 دارم وه فرمان هیدرولیکه.هر چند وقت یکبار وقتی مثلا توی یک دور برگردان فرمونو کامل میپیچونم فرمون کامل قفل میشه.ماشینو خاموش روشن که میکنم مشکل رفع میشه.چون میخوام باهاش برم مسافرت لازمه اطمینان کتمل پیدا کنم.چون حتی اگر ببرمش مکانیک کاملا مطعن نمیشم که درست شده چون این عیب هر چند وقت یکبار هست
سوال شده تیر 16, 1395 در خودرو توسط سامان بهمنش
ویرایش شده تیر 16, 1395 توسط علی یزدی مقدم

2 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
با سلام
دوست عزیز قبل از هر چیزی باید اطمینان حاصل کنید که مشکل از سیستم هیدرولیک است یا اینکه یک گیر مکانیکی واقعی وجود دارد برای بررسی مشکل می توانید بدون اینکه خودرو روشن باشد جلوی خودرو را جک بزنید به گونه ای که جفت چرخ های جلو از روی زمین بلند شوند آنگاه فرمان را تا انتها بچرخانید اگر یک جلوبندی ساز این کار را انجام دهد بهتر است ممکن است در موقعیت های انتهایی فرمان گیری وجود داشته باشد. اگر فرمان باز هم قفل کرد به احتمال زیاد مشکل از هیدرولیک فرمان شما نیست و جلو بندی ساز باید مشکل شما را رفع نماید. اما اگر فرمان قفل نشد دوباره همین آزمایش را در حالیکه خودرو را روشن کرده اید و در حالیکه سیستم هیدرولیک در حال کار است تکرار کنید دوباره از جلوبندی ساز خود بخواهید در زیر خودرو همه چیز را بررسی کند و اگر گیری وجود دارد آیا با خاموش شدن خودرو و خارج شدن سیستم هیدرولیک برطرف می شود؟
بعد از اینکه مطمئن شدید مشکل مکانیکی نیست باید سراغ مسیر فرمان هیدرولیک سنسور ها و روتاری ولو یا ولو چرخان بروید و اطمینان حاصل کنید که سالم هستند و به درستی روغن را هدایت می کنند ممکن است روغن در مسیر عکس هدایت می شود و بهتر است از این نظر همه چیز چک شود.
پاسخ داده شده تیر 16, 1395 توسط علی یزدی مقدم (13,810 امتیاز)
ویرایش شده تیر 16, 1395 توسط علی یزدی مقدم
با سلام بنده از یکی ازکسانی که در اینخصوص اطلاعات داشتند شنیدم که اشکال از قفل فرمان میباشد که توصیه نمود حتما قفل فرمان بریده شود(منظور قفلی که در زمان خاموش بودن ماشین و با تکان فرمان قفل میشود)ایشان علل بسیاری از تصادفات را قفل شدن فرمان در حین حرکت ذکر نمودند(البته فقط در خصوص سمند وپژو)و توصیه به بریدن قفل فرمان در این خودروها نمودند.
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
این مشکل شما دلایل زیادیرممکنه داشته باشه ولی از گریبکس ماشینت قافل نشو البته اگه مشکل مال گریبکس باشه تو پیچ هایی که فرمان تمام میگیری موقع راه افتادن فرمان از دستت چنگ میزنه و تمایل یه راست شدن داره
پاسخ داده شده مرداد 17, 1395 توسط مجید راسخ

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده آبان 2, 1397 در خودرو توسط نصرالله
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده دی 2, 1396 در خودرو توسط پراید (120 امتیاز)
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده بهمن 29, 1394 در خودرو توسط عليرضا رحيمي
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
تماس با ما | پست الکترونیکی یا email ما : | تبلیغات در یاد بگیر دات کام

تمامی حقوق برای یاد بگیر دات کام محفوظ است.
پرسش و پاسخ یاد بگیر دات کام

...