0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
سلام
من گروه خونیم oمنفی هست و تیروئید کم کار هم دارم . باتوجه به اینکه تخم کتان برای این گروه خونی مفید هست برای تیروئید خیلی مضر هست و اینکه می دونم قرص لووتیروکسین که برای تیروئید تجویز میشه و من باید تا آخر عمرم بخورم پوکی استخوان میاره و شیر و لبنیات برای گروه خونی من خوب نیست من باید چکارکنم ؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام
در مقالاتی آمده است که مصرف طولانی مدت لووتیروکسین در طی چند دهه باعث کاهش مواد معدنی استخوان (BMD) می شود که از عوارض این داروست و همان طور که می دانید اکثر داروها علاوه بر اثرات مثبتی که دارند دارای اثرات جانبی و عوارض نیز در بدن می باشند.
بنابراین پزشکان همیوپاتی و طب سنتی معتقدند که با رعایت رژیم غذایی مطابق با گروه خونی فرد، بیماران آنها داروهای تیروئیدی خود را کنار گذاشته اند و آن را با غذا کنترل کرده اند. البته شما باید تحت نظر پزشکان همیوپاتی باشید این پزشکان نبض شما، آزمایش خون و گروه خونی شما را نیاز دارند. آنها معمولا ابتدا یک رژیم غذایی یک ماهه برای پاکسازی بدن می دهند و سپس آن رژیم را با خوراکی های مجاز گروه خونی فرد، جایگزین می کنند همچنین بیماران را به طور خاص راهنمایی می کنند مثلا آیا گروه خونی O با وجود مشکل تیروئید مجاز به خوردن بذر کتان هستند یا نه؟ آنها معتقدند لبنیات برای گروه خونی O مناسب نیست و به سیستم داخلی خصوصا کبد آنها در دراز مدت آسیب وارد می کند، آنها خوراکی های دیگری را جایگزین کلسیم لبنیات کرده اند مثل گوجه فرنگی.
بنابراین پیشنهاد می کنیم اگر چنین پزشکانی در منطقه شما در دسترستان است، مراجعه کنید چرا که کنترل و درمان بیماری ها با خوراکی و اصلاح رژیم غذایی اصل است و نسبت به داروهایی که تقریبا همه آنها عوارض دارند، برتری دارد.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده فروردین 21, 1395 در بهداشت توسط Faeghe
...