0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در اینترنت توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
ببخشید من دنبال یک سرویس خوب اینترنت میگردم که حجم دزدی نکنند اگرم دانلود رایگان دارن چه بهتر. پارس انلاین و مخابرات و شاتل بودم راضی نیستم الانم بعد 3 ماه صبانتو پیدا کردم. سبزوار هستم. یک گیگ یک گیگ کم میکنند جرات نمیکنم برم سایت یا فیسبوک تازه دانلودشم 90 درصد رایگانه نمیگن تا چقدرش رایگانه تا اون سقف دانلود کنم میگن نمیدونیم. من اصلا هر کاری کنم 1 گیگ مصرفم نیست خیلی اعصابمو بهم ریختن هیچ سایتی پاسخ نمیدن تلگرام هم متخصص اینترنت کسیو نمیشناسم که جای دیگه میرفتم تو دام صبا نمیفتادم

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.8k امتیاز)
با سلام دوست عزیز پهنای باندی که به شما اعلام می کنند رایگان است مربوط به یک سری وب سایت هایی است که خود آن سرویس دهنده مانند مخابرات  شاتل یا صبا نت آنرا تایید کرده باشند  متاسفانه رویه واحدی وجود ندارد و به صورت سلیقه و بر اساس منافعی که دارند عمل می کنند و حتی لیستی که در وب سایت آنها وجود دارد به روز نمی شود ولی برای اطممینان از صداقت این شرکت های انحصاری که متاسفانه هر گونه بخواهند عمل می کنند راه هایی وجود دارد که به کمک آنها می توانید پهنای باند مصرفی خود را اندازه بگیرید.

دو حالت وجود دارد یکی اینکه سرویس دهنده یا ISP مورد نظر کم فروشی می کند یا اینکه مشکل دیگری وجود دارد که باعث می شود پهنای باند شما ناخواسته مصرف شود ه به بررسی هر دو می پردازیم:

اندازه گیری پهنای باند مصرفی

قبل از هر چیزی می توانید پهنای باند مصرفی خود را اندازه گیری کنید و توجه داشته باشید که اگر مودم وایرلس دارید یا بیش از یک مصرف کننده اینترنت دارید باید برای همه آنها اندازه گیری میزان مصرف را انجام دهید یعنی پهنای باند مصرفی می شود مجموع مصرف شما!

برای اندازه گیری روی کامپیوتر می توانید از نرم افزار ها استفاده کنید

می توانید از نرم افزار DU Meter برای اندازه گیری چهنای باند مصرفی استفاده کنید. که شاتل این نرم افزار را در سایت خود قرار داده است.

همچنین می تونید از نرم افزارهای BitMeter OS و BitMeter OS که رایگان و کد باز هستند برای اندازه گیری میزان مصرف خود استفاده کنید این نرم افزار هایی که تا کنون گفتم برای آنهایی که مصرف اینترنتشان با کامپیوتر یا لپ تاب است کاربرد دارد یا اینکه مصرف وای فای آنها بسیار پایین باشد. البته این نرم افزار ها را باید روی همه این کامپیوتر ها و لپ تاب ها نصب کنید. و حتی می توانید در آنها تنظیماتی انجام دهید تا در صورت افزیش مصرف اینترنت از حد مشخص شده به صورتی به شما هشدار دهند.

اما اگر  چند وسیله و انواع مختلفی وسایل الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند لپ تاپ تبلت تلوزیون هوشمند و... به اینترنت متصل هستند اندازه گیری پنای باند مصرفی آنقدر ساده نیست.

باید جایی قبل از مودم مصرف خود را اندازه گیری کنید که نیاز به یک دستگاه مخصوص دارد اما برخی مودم ها این قابلیت را دارند که میزان مصرف را نمایش می دهند باز هم بعضی از این مودم ها ای ین قابلیت را ندارند که مصرف وایفای را اندازه گیری کنند.

یک اه این است که از مودمی استفاده کنید چنین قابلیتی داشته باشد. اما اگر نمی خواهید مودم خود را تعویض کنید می توانید از DD-WRT استفاده کنید که کل مصرف شما را اندازه گیری می کند اما قابلیت این که به صورت جداگانه مشخص کند کدام دستگاه شما بیشترین مصرف را دارد ندارد.

و یک راه حل ساده این است که در یک بازه زمای مشخص دستگله های خود را یکی یکی به اینترنت متصل کنید و چک کنید آیا پهنای باند اندازه گیر شده با آنچه isp  اعلام می کند یکی است؟

 

مواردی وجود دارد که ممکن است ناخواسته از سرویس اینترنت شما استفاده شود در حالیکه از آن خبر ندارید.

قبل از هر چیز اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید باید بدانید که این ویندوز بخش زیادی از پهنای باند شما را مصرف می کند. بنابراین این قابلیت را باید غیر فعال کنید چون با توجه به قیمت های گران اینترنت در ایران آپدیت ویندوز از این طریق به صرفه نیست.

دیگر اینکه ممکن است وای فای شما لو رفته یا موردم شما روی شبکه هک شده است و از پهنای باند شما دزدی می شود و باید هر از چند گاهی رمز های خود را تعویض کنید و رمز عبوری با تعداد زیادی کاراکتر و البته شامل حروف بزرگ کوچک عدد و علایم داشته باشید.
توسط
0 0
میشه 1 سرویس دهنده خوب بهم معرفی کنید؟ من سیستم کامپیوترم هیچ مشکلی نداره از این عوضی های دزد حمایت نکنید لطفا

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اردیبهشت 15, 1397 در اینترنت توسط سمانه
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...