0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در خودرو توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
با سلام ماشین من پژو ۴۰۵ بنزینی مدل ۹۳ است.مدتی است که در حرکت در مسیر مستقیم از پشت غربیلک قبل از صفحه کیلومتر و آمپرها صدای ممتد ی شبیه به جر جر یا ویبره به صورت دائمی شنیده می شود. اگر مرا راهنمایی کنید. ممنون می شوم.

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.8k امتیاز)
این مشکل معمولا از لاستیک اورینگی میل فرمان است درست جایی که میل فرمان وارد بدنه می شود به کمک یک لاستیک این محور را آببندی می کنند این لاستیک ها به مرور زمان خشک می شوند به خصوص اگر از جنس مرغوب نباشند و خودرو مدت زیادی زیر افتاب مانده باشد این مشکل رخ می دهد لاستیک خشک می شود و انعطاف پذیری لازم را ندارد و صدایی مانند جیر جیر و ناله کردن در هنگام چرخاندن فرمان از پشت کیلومتر ها درست جاییکه این لاستیک نصب شده است می شنوید.

ساده ترین راه حل این مشکل این است که از اسپری wd40 که به فراوانی در بازار یافت می شود استفاده کنید برای مدتی مشکل شما را حل خواهد کرد در صورتی که این صدا بسیار زیاد است می توانید آنرا تعویض کنید.

مشکل دیگر که احتمال آن ضعیفتر است کاهش سطح روغن هیدرولیک است و باید آنرا بازدید نمایید در صورت کاهش سطح روغن هیدرولیک فرمان با روغن هیدرولیک مشابه آنرا سرریز نمایید.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده مرداد 6, 1399 در خودرو توسط علیرضا
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...