0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
آیا بعد از نیم ساعت ا مصرف استئوفوس 70 میشه قرص لووتیروکسین مصرف کرد ؟ وچند ساعت پس از مصرف استئوفوس میشه لبنیات و قهوه مصرف کرد

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط

مصرف همزمان برخی داروها می‌تواند تأثیرات متفاوتی بر جذب و اثربخشی آن‌ها داشته باشد. درباره داروهای استئوفوس (آلندرونات) و لووتیروکسین، موارد زیر را باید در نظر داشت:

  1. فاصله بین مصرف استئوفوس و لووتیروکسین: بهتر است بین مصرف این دو دارو حداقل 30 دقیقه تا یک ساعت فاصله بگذارید. استئوفوس باید با معده خالی و با یک لیوان کامل آب مصرف شود و حداقل 30 دقیقه پس از آن نباید دراز کشید یا چیزی خورد. لووتیروکسین نیز باید با معده خالی و معمولا حداقل 30 دقیقه تا یک ساعت قبل از صبحانه مصرف شود. لذا می‌توانید ابتدا استئوفوس را مصرف کرده و پس از نیم ساعت تا یک ساعت لووتیروکسین را مصرف کنید.
  2. مصرف لبنیات و قهوه پس از استئوفوس: استئوفوس به طور کلی باید با معده خالی مصرف شود و حداقل 30 دقیقه تا یک ساعت بعد از مصرف آن، نباید چیزی به غیر از آب مصرف کرد. بنابراین، بهتر است پس از مصرف استئوفوس حداقل یک ساعت صبر کنید و سپس لبنیات، قهوه یا هر غذای دیگری را مصرف کنید. مواد غذایی و نوشیدنی‌هایی مانند لبنیات و قهوه می‌توانند جذب دارو را کاهش دهند، بنابراین رعایت این زمان‌بندی اهمیت دارد.

به طور کلی، همیشه بهتر است در مورد زمان‌بندی مصرف داروها با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

 

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده آذر 18, 1399 در بهداشت توسط بی نام
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...