0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
سلام، من پرکاری تیروئید داشتم و بعد از ٢ سال بدون استفاده از قرص تیروئید برطرف شده، قرص اسپیرونولاکتون استفاده می کنم برای ریزش موی ارثی، الان متوجه شدم زمانی که ماهی سالمون می خورم ریزش مو کاملا برطرف میشه، به نظرتون علت چی هست؟
مرسی از. راهنماییتون

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
با سلام

پیشنهاد می کنم که سالی یک یا دو بار تحت نظر پزشک پرکاری تیروئید خود را چک کنید.

نتیجه ای که گرفتید درست است چرا که:

سالمون یکی از انواع ماهی چرب است که برای مغز، عروق قلبی، پوست و مو مفید است. سالمون منبع غنی اسیدهای چرب امگا3 است که موجب افزایش رشد مو می شود.

این ماهی همچنین شامل مقداری پروتئین مفید همراه با ویتامین های خانواده B شامل B12، دیگر ویتامین ها و مواد معدنی است. همه این موارد برای رشد مو، حل مشکلاتی مانند خشکی مو، ریزش موی شدید و مانند این ها ضروری است.

برای جلوگیری از ریزش مو خوردن ماهی سالمون دو بار در هفته برای استفاده از مزایای آن ضروری است. می توانید این ماهی را به صورت کبابی، دودی و یا دیگر روش ها استفاده کنید. دیگر ماهی های چرب که می توانید برای ریزش مو استفاده کنید شامل: شاه ماهی، قزل آلال، ماهی خالمخالی و ساردین است.

در زیر به چند عوارض جانبی قرص اسپیرونولاکتون اشاره شده است:

سردرد، تهوع، استفراغ یا کرامپ معدی، بی اشتهایی، اسهال (تحریک گوارشی)، هیپرکالمی (معمولاً اولین علامت نامنظمی ضربان قلب است که به آسانی با ECG تشخیص داده می‌شود)، دهیدراتاسیون، هیپوناترمی، اسیدوز کاهش‌توانایی جنسی، بزرگ شدن پستانها، بی‌نظمی قاعدگی، کسالت، اغتشاش شعور، بثورات جلدی، افزایش‌پتاسیم خون، کاهش سدیم خون، مسمومیت کبدی و نرمی استخوان بامصرف این دارو گزارش شده است.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده مرداد 10, 1397 در بهداشت توسط فاطمه
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده آذر 13, 1397 در بهداشت توسط سپيده
...