0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در کسب و کار توسط
برچسب گذاری دوباره توسط

سلام می خواستم بدونم اگر ۱۰۰ میلیون داشته باشم در زمینه اقتصادی چه کسب و کاری برای بیشتر شدن این مبلغ بهترین راه است

3 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.8k امتیاز)
ویرایش شده توسط

با این مبلغ می توانید کسب و کارهای مختلفی راه اندازی کنید راه اندازی کسب کار جدید ساده تر از حفظ کردن آن است و در این مسیر باید به یک سری نکات توجه داشته باشید:

  • ​در زمینه ای کار جدید را اغاز کنید که علاقه و کمی هم تجربه داشته باشید واگر لازم است دوره ای کاراموزی یا شاگردی کنید.
  • هر کاری که انجام می دهید در شروع برای راه اندازی اون حداقل از 30 نفر در موردش تحقیق کنید از فعالین کسب و کار در این زمینه تحقیق کنید حتی اگه فکر می کنید نمی خوان در کارشون دست زیاد شه و دارن اطلاعات غلط می دن بهتره  در یک منطقه دیگه تحقیق کنید و بهشون بفهمونید که رقیبشون نخواهید بود. اگه از 100 نفر تحقیق کنید که خیلی بهتره در این تحقیقاتی که برای راه اندازی کار جدید انجام میدید اتفاق های جالبی خواهد افتاد اولا اینکه یه مهارت خودتون رو تقویت می کنید که در فروش و ورودتون به بازار خیلی ارزشمند هست و اون مهارت ارتباط با مردم هست. سعی کنید در این مسیر کمتر صحبت کنید و کمتر از توانایی ها و شایستگی های خودتون بگید چون یه آدم با تجربه حوصله این صحبت های شما رو نخواهد داشت بلکه طوری با اونها برخورد کنید که احساس کنن یک متخصص در این زمینه هستند به این ترتیب اطلاعات بهتری در اختیار شما قرار خواهند داد. نکته دیگه اینکه در این مسیر اطلاعات و راهکار هایی بهتون می دن که ممکنه یک کسب و کار جدید و پر رونق رو کشف کنید اونها در بازار هستند و تغییرات رو از هر کسی بهتر می دونن بازار کنجینه اطلاعات هست من خودم به شخصه از بازاری ها خیلی چیز ها یاد گرفتم و اگر می خواهید وارد یک کار جدید بشید به این روش می تونید یک شروع قوی رو برای استارت کار رقم بزنید.
  • در زمینه بازار و رونق آن کسب و کار به اندازه کافی تحقیق کنید ممکن است کاری پر رونق باشد اما در شهر محل سکونت شما رونق کافی نداشته باشد.
  • در هزینه های اولیه بسیار با احتیاط و مقتصدانه عمل کنید چون در هر کسب و کاری به مرور به پول بیشتر نیاز خواهید داشت و نباید تمام این مبلغ را یکجا هزینه کنید و حتما مبلغی برای روز مبادا نگه دارید تا از کسب و کار خود در صورت لزوم پشتیبانی کنید.
  • کارهای خدماتی در ایران بیشترین بازدهی را دارند و زود بازده هستند.  اگر می توانید در این زمینه فعالیت کنید با صد میلیون تومان به راحتی می توانید در بسیاری از زمینه های خدماتی موفق باشید. و شروع خوبی داشته باشید.
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
برای رونق کار و مغازه و هر شغلی که شما جوونا دارید همیشه دعا می کنم

اما من با تجربه ای که داشتم بهترین کار رو هر کسی برای خودش بهتر می دونه اما اگه کاری داری که خوب می چرخه روی مهارت های خودت و توسعه کسب و کارت و رونق بازارت سرمایه گذاری کن مثلا برای بازاریابی و تبلیغات اما همه اینها باید بازدهی داشته باشه مثلا اگه 100 میلیون داری می خوای روی کارت سرمایه گذاری کنی اول از 2 میلیون شروع کن ببین این روش چطور هست اگه جواب داد ادامه بده البته تحقیق کردن هم خیلی خوبه مثلا من برای تبلیغ کارم  کلی هزینه بنر های خیابونی می کردم اما خیلی زود متوجه شدم اگه همین هزینه رو برای بازاریاب و ویزیتور خرج کنم برگشت پولش تا دو برابر بیشتره

دیگه اینکه اگه کاری نداری و می خوای پولت رو بیشتر کنی باید به روشی اون رو سرمایه گذاری کنی بازم می گم اول روی خودت سرمایه گذاری کن که بهترین سرمایه گذاری هست. دوم سرمایه گذاری مالی هست که می تونه روی ارز، طلا، خودرو و.. باشه که برای هر کدوم باید با اون هایی که در این کار تبحر دارند صحبت کنی مثلا من خودم ماشین رو در کسادی بازار می خرم یه دستی به سر روش می کشم تو دوزیش رو مرتب می کنم و تو رونق بدون عجله می فروشم.

کاری که می خوای انجام بدی مهمه بعضی کار ها پتانسیل کمتری دارند هم دست در اونها زیاده هم جنس بنجلشون زیاده بهتره وارد این جور بازار ها نشی اما بعضی بازار ها مثل بازار طلا یا املاک خیلی خوبن مخصوصا اگه بین مردم به خوشنامی معروف بشی و اجازه ندی حرص و طمع  بهت غالب بشه چون بهترین سرمایه گذاری روی اعتبار هست وقتی مردم ببینن که آدم صادقی هستی می شی شریک مال اونها
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
به کمک هوش مصنوعی پروژه های دانشجویی رو انجام بده کار پر درآمدی هست من خودم این کارو میکنم

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
سوال شده آذر 18, 1396 در کسب و کار توسط سهرا امجدیان
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
سوال شده اردیبهشت 11, 1397 در کسب و کار توسط هادی
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...