0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در برق و الکترونیک توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
با سلام وخسته نباشید

دنبال رگولاتور ولتاژهستم  6ولت که هم مرغوب باشه وهم در زمان داغ شدن واضافه بار ویا وجود مشکل خود بخود قطع بشه واز سوختنش جلوگیری بشه

آیا این رگولاتورها اسم ومشخصاتشون با رگولاتورهای معمولی مثل 7806 فرق داره؟

لطفا چند نمونه رگولاتور شش ولت معرفی کنید

باتشکر

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (18.3k امتیاز)
ویرایش شده توسط
با سلام

دوست عزیز آی سی که اسم بردید یک آی سی مقرون به صرفه است و برای استفاده هایی که حساسیت زیادی ندارند می تواند به خوبی مورد استفاده قرار گیرد اما مشکل بازار آی سی ایران این است که جنس اصل به سختی می توانید گیر بیاورید و معمولا از کشور چین آی سی های ریمارک شده وارد می شوند هر چند تعداد محدودی فروشنده وجود دارند که آی سی های نظامی هم دارند و قابلیت اطمینان بالاتری دارند ولی آی سی های قوی تر هم وجود دارند که تحمل دمای بالای 200 درجه را دارند و در دمای زیر منفی 50 درجه سانتیگراد هم کار می کنند. مانند:

CHT-BG3M

CHT-LDNS

CHT-LDOP

CXT-STA4919

که در صنایع نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند و قابلیت های بسیاری از جمله تنظیم ولتاژ دارند. برای اطلاعات بیشتر می توانید دیتا شیت آنها را از اینترنت دریافت کنید.

یا اگر می خواهید آی سی ارزان قیمت تری که جریان های بالاتری را تحمل کند استفاده کنید LM317 می تواند گرزینه خوبی برای شما باشد.

روش هایی هم برای تشخیص آی سی های ریمارک شده  وجود دارد که به کمک آنها می توانید آی سی های تقلبی را تشخیص دهید مانند استفاده از ذره بین برای دیدن آثار ریز پاک کردن شماره های قدیمی یا کم عمق بودن شیار ها و گودی های نقطه ای آی سی یا استفاده از استون برای پاک کردن شماره تقلبی

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اسفند 11, 1397 در برق و الکترونیک توسط داود شیخ سلیمانی
...