0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در اینترنت توسط
دوباره دسته بندی کردن توسط
سلام.درتلگرام عضوهستم.اخیرابرای ثبت نام دریک سایتی جهت پرسش سوال ان سایت مربوطه ازبنده ایدی تلگرام میخواهدمنظورازایدی تلگرام چیه ودربرنامه تلگرام چجوری میشه فهمیدایدی تلگرام بنده چیه وبهش دسترسی پیداگرد؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام

هنگامی که می خواهید با دوستان خود در تلگرام چت کنید  یا میبایست شماره تلفن آن شخص را داشته باشید و یا آیدی تلگرام او را.

برای اینکه افراد دیگر , شما را به راحتی پیدا کنند , شما میتوانید آیدی (Username) تلگرام خود را به آنها بدهید تا آنها شما را Add کنند ( پیدا کنند ) و بتوانند با شما چت کنند. پیدا کردن افراد در تلگرام به راحتی از طریق ذخیره کردن شماره موبایل طرف مقابل , صورت میگیرد . اما ممکن است کسی بخواهد با شما چت کند که شما تمایلی به دادن شماره موبایل خود به آن شخص را نداشته باشید. در این صورت میتوانید آیدی یا همان یوزرنیم تلگرام خود و یا لینک پروفایل تلگرام خود را به افراد دیگر بدهید تا شما را پیدا کنند !

چگونه برای تلگرام آیدی بسازیم ؟ ( چگونه یک Username برای تلگرام خود بسازیم ؟)

ساخت Username برای تلگرام بسیار ساده میباشد . برای ساخت آیدی تلگرام مراحل بسیار ساده زیر را انجام دهید :

1. ابتدا نرم افزار تلگرام را اجرا کنید .

2. بعد از آن در صفحه اصلی نرم افزار تلگرام، کنار مستطیل بالا بر روی گزینه “3 خط (3 Line)” کنید ( یا اینکه میتوانید در صفحه اصلی نرم افزار دست خود را از سمت چپ به سمت راست بکشید ).

3. یک منوی کشویی از سمت چپ باز خواهد شد . شما میبایست گزینه “Settings” را انتخاب کنید.

4. اکنون وارد محیط Settings یا همان تنظیمات برنامه تلگرام شده اید. در این صفحه میبایست گزینه دوم یعنی “Username” را لمس کنید.

5. بعد از انتخاب گزینه “Username” وارد صفحه ای میشوید . در این صفحه یک کادر خالی وجود دارد که عبارت کم رنگ “Your Username” نوشته شده است که شما میبایست در ان کادر , یوزرنیم (آیدی) دلخواه خود را بنویسید . در زیر این کادر عبارتی نوشته شده است که ترجمه آن بدین صورت میباشد :

” شما میتوانید یک یوزرنیم (آیدی) در تلگرام بسازید . اگر این کار را انجام دهید , افراد دیگر میتوانند شما را به وسیله آیدی (Username) پیدا کنند و با شما تماس بگیرند بدون اینکه شماره تلفن شما را بدانند ! “

6. اکنون میتوانید یک یوزرنیم (آیدی) برای اکانت تلگرام خود انتخاب کنید . برای این کار در کادر مشخص شده , عبارت دلخواه خود بنویسید :

نکته اول : شما میتوانید از حروف a تا z و از اعداد 0 تا 9 برای Username تلگرام خود استفاده کنید و بقیه علامت ها مانند فاصله , خط تیره و ”   _ , /* *&%$#@^ ” در قسمت یوزرنیم مجاز نمیباشند !

توجه : حداقل تعداد کاراکتری که یک یوزرنیم تلگرام میتواند داشته باشد , 5 کاراکتر میباشد ! یعنی آیدی تلگرام شما باید بیشتر از 5 کاراکتر ( چه حرف و چه عدد ) باشد .

نکته دوم : اگر عبارتی که شما در کادر مشخص شده مینویسید , بیشتر از 5 کاراکتر باشد و کسی قبلا از آن استفاده نکرده باشد , عبارت سبز رنگ “Your Username is available” به معنی “یوزرنیم انتخابی شما در دسترس میباشد” در زیر آن کادر نمایان میشود , مثلا ما عبارت “yadbegir_com@” را در کادر مشخص شده نوشتیم که در زیر آن عبارت سبز رنگ “yadbegir_com is available” نوشته شده است و ما میتوانیم آن را انتخاب کنیم :

نکته سوم: اگر عبارتی که شما در کادر مشخص شده مینویسید , بیشتر از 5 کاراکتر باشد ولی قبلا توسط شخص دیگری استفاده شده باشد , عبارت قرمز رنگ “Sorry, this username is already taken” به معنی “متاسفیم, این نام کاربری قبلا گرفته شده است” نمایان میشود .

تذکر مهم : خوشبختانه در نرم افزار تلگرام شما میتوانید در هر زمانی هر چند بار که خواستید , آیدی (یوزرنیم) تلگرام خود را عوض کنید .

در نهایت بعد از انتخاب کردن یک عبارت مناسب , برای ذخیره کردن آیدی تلگرام خود بر روی گزینه ای که  آن را تایید می کند , لمس کنید تا نام کاربری شما در تلگرام ساخته شود .
توسط
0 0
عالی بود. ممنون

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده تیر 31, 1396 در اینترنت توسط بی نام
...