0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در آشپزی توسط
برچسب گذاری دوباره توسط

سلام من رب درست کردم با این دستگاه های ابگیری ولی الان گازدار و کمی ترش شده مقدارشم زیاده چارش چیه؟

2 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام

آبگیری گوجه فرنگی با دستگاه مشکلی ایجاد نمی کند و علت گازدار یا ترش شدن رب چیز دیگری است.

علت اینکه رب گوجه فرنگی گاز دار می شود این است که بلافاصله پس از طبخ و شاید سرد شدن رب، آن را در شیشه یا ظرف نگهداری رب می ریزید. این کار سبب می شود بخارات رب زیر درب ظرف جمع شوند و حالت گازدار به خود می گیرد و حتی در مواردی دیده شده ظرف رب می ترکد و حتی حالت انفجار به خود می گیرد و صدای بلندی ایجاد می کند. برای جلوگیری از این کار بایستی ربی که سرد شده را در تشت یا ظرف پلاستیکی محکمی بریزید رویش را با دستمال تمیزی بپوشانید و بگذارید 24 ساعت به همین حالت بماند تا بخارات آن خارج شود. سپس در ظرف مخصوص نگهداری رب که مد نظر شماست بریزید و بگذارید یک ساعت درش باز بماند سپس در ظرف را محکم کنید که دیگر هوا داخل رب نرود وگرنه کپک می زند.

علت ترش شدن رب این است که یا گوجه فرنگی ها ترش بوده اند و یا اینکه رب را در آفتاب نگهداری کرده اید. آنچه که در بالا گفته شد باید رب در سایه باشد و آفتاب رب را ترش می کند.

حال که رب شما گازدار و ترش شده، باید تمام رب را مجددا بجوشانید ابتدا مقداری نمک بزنید، البته دقت کنید که شور نشود، و پس از چند دقیقه که تفت خورد، داخل رب، روغن بریزید و مجددا به مدت 20 دقیقه تفت دهید. اگر به روشی که گفته شد رب را نگهداری کنید تا ماه ها سالم می ماند و بسیاری معتقدند ربی که کمی ترش است وقتی نمک هم می خورد خوشمزه تر می شود.
توسط
0 0
دلیل طمع و مزه ترش رب از چیه ؟؟
ممکنه از گوجه باشع؟
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
سلام اولا احتمال زیاد نمکش کم هست نمکی که اضافه میشه باید نمک دریا باشه بعدهم داخل نایلون فریزر یا اگر فریزرتون جاداشت تو ظرفهای بزرگ بریزید و تو فریزر نگهداری کنید

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده بهمن 17, 1398 در آشپزی توسط علی
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...