0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در بهداشت توسط
برچسب گذاری دوباره توسط

پدرم دیابت و فشارخون دارد سطح کراتین خونش بالاست به همین دلیل قرص املو پرس راتجویز کرد الان نصف شب و نصف صبح، دچار افت فشار می شد نوبت صبح رو قطع کردیم رسیدبه ۱۹ باید چه کنیم

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام

تجویز نوع قرص و تغییر دوز آن فقط به دستور پزشک شما است در این جا فقط اطلاعاتی در مورد مصرف قرص آملوپرس داده می شود.

قرص آملوپرس5 در بیماران مبتلا به بیماری کلیوی بی خطر است. ممکن است افت ناگهانی فشار خون اتفاق بیفتد ، به ویژه هنگامی که برای اولین بار قرص آملوپرس5 را شروع می کنید. برای کاهش احتمال سرگیجه یا خستگی، اگر نشسته یا دراز کشیده اید به آرامی بلند شوید. هیچ مدرکی وجود ندارد که قرص آملوپرس5 باعث بدتر شدن مشکلات کلیوی شود. قرص آملوپرس 5 در بیماران با مشکلات کلیوی در دوزهای طبیعی قابل استفاده است. در واقع ، اثر کاهش فشار خون ، کمک می کند تا از صدمه به کلیه ها به دلیل فشار خون بالا جلوگیری شود.

با تجویز خوراکی یک بار در روز برای ۲۴ ساعت اثربخشی ضد فشار خون حفظ خواهد شد. غلظت پلاسما در هر دو گروه جوان و میانسال اثرگذار است.

میزان کاهش فشار خون با آملودیپین (آملوپرس) دقیقا با ارتفاع داروهای پیش درمان ارتباط دارد. بنابراین افراد مبتلا به فشار خون متوسط (فشار دیاستولیک ۱۰۵ تا ۱۱۴ میلیمتر جیوه) حدود ۵۰ درصد پاسخ‌دهی بیشتری نسبت به افراد مبتلا به فشار خون متوسط (فشار دیستولی ۹۰ تا ۱۰۴ میلی‌گرم) دارند. البته در افراد نرمال تنسیو تغییر مشهودی در فشار خون ایجاد نخواهد شد.

میزان و نحوه مصرف دارو

داروی آمودیپلین به عنوان قرص ضد فشار معمولی در اندازه ۵ میلی‌گرم یک بار در روز تجویز می‌شود که این مقدار تا ۱۰ میلی‌گرم در روز هم قابل افزایش است. لازم به ذکر است این دارو در افراد سالمند، کودکان و کسانیکه دچار نارسایی کبدی هستند فقط در دوز ۲.۵ میلی‌گرم توصیه می‌شود.

مقاله زیر اطلاعات بیشتری در مورد قرص آملوپرس در اختیار شما قرار می دهد:

http://www.yadbegir.com/new/?p=16842

سوالات مشابه

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده دی 2, 1396 در بهداشت توسط ارمان رزاقی
...