0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در خودرو توسط
ویرایش شده توسط
سلام من یک موتور سیکلت دارم که کاربراتورش ساسات نداره برای روشن کردن در زمستان خیلی سخت روشن می شه

در ضمن موتور سیکلت من استارتی هستش و هندل هم نداره

آیا راهی هست که بتونم بدون هل دادن روشنش کنم؟

3 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
یه راهی هست که بری بفروشیش
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
برای روشن شدن بهتر در زمستان باید چک کنید ببینید که کاربراتور موتور شما چه نوع ساساتی دارد بعضی های ساسات الکتریکی دارند که از کار افتاده اند و سخت روشن می شوند و چون موتور شما استارتی است احتمالش زیاده بهتره ساسات رو بررسی کنید ببینید از چه نوعی هستش و حتما برای تنظیم کاربرات پیش یک تعمیرکار تخصصی کاربرات برید.

حتما هفته ای دو بار استارت بزنید و بهتره موتور جای گرمی باشه (سرپوشیده) اگه بتونید یک ساعت قبل از استارت زیر موتور یک گرمکن بذارید خیلی راحتتر روشن میشه و به استارت  و باتری هم کمتر فشار میاد.

برای زمستان از روغن  موتور رقیقتری استفاده کنید.

بهتر است در زمستان روی موتور سیکلت خود یک کاور بکشید که کمک می کند یکی دو درجه گرمتر بماند این یک پدیده فیزیکی است که در اینجا محل بحث آن نیست.

اگر باتری را بتواندی باز کنید و در خانه نگهداری کنید عمر آن بیشتر می شود به خصوص اگر موتور را روشن نمی کنید.  می توانید یک شارژر ارزان برای شارژ آن بخرید.

روشن کردن و گرم کردن موتور کمک می کند که مانع پوسیدگی اگزوز شوید.

یک تکنیک برای استارت موتور کاربراتوری در هوای سرد که نیاز به مهارت و تمرین دارد این است که قبل از استارت سه بار گاز را تا آخر بچرخانید و رها کنید آنگاه اگر ساسات کار نمی کند گاز را کمی بیشتر از دور درجا تکرار می کنم کمی بیشتر از دور درجا بچرخانید و هنگام استارت با تغییر صدای موتور نیش گاز بدهید و رها کنید  و تا روشن شدن این کار را ادامه دهید

توجه داشته باشید که زیاد گاز دادن باعث خفه کردن موتور می شود.

یک ترفند هم هست که من استفاده می کنم این است که شیر باک را بعد از دو استارت می بندم و بعد از چهار پنج استارت اگر موتور خفه کرده باشد به خوبی روشن می شود. و این آخرین راه حل است که می توانید استفاده کنید
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
ببر نمایندگی هوندا اونجا برات درستش می کنند

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده 20 فروردین 1403 در برق و الکترونیک توسط مجید معصوم زاده
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده 20 فروردین 1403 در خودرو توسط امید رضایی
...