0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در خودرو توسط
ویرایش شده توسط
با سلام ماشینم پرایده بعد از تعویض روغن خودرو دود ابی از اگزوز خارج می شود بعد از اینکه ماشین گرم میشه البته این دود از اگزوز خارج میشه میخواستم بدونم مشکل کجاست و معمولا چقدر هزینه بردار است؟ با تشکر

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.7k امتیاز)
با سلام
دوست عزیز اگر بعد از تعویض روغن این اتفاق افتاده است ممکن است سطح روغن بیش از حداکثر سطح آن باشد برای این منظور به راحتی می توانید گیج فول روغن را بررسی کنید اگر سطح روغن بیش از مقدار لازم باشد ممکن است با تخیه روغن اضافی مشکل شما برطرف گردد.
اما در صورتی که مشکل باز هم ادامه داشت باید احتمالات دیگر مانند: نامرغوب یا نامناسب بودن روغن مورد استفاده در نظر گرفته شود.
اما اگر با گرم شدن موتور پس از مدت کوتاهی این رنگ برطرف می شود احتمالا مشکل جدی وجود ندارد و در صورتی که این روند ادامه داشت احتمالا یکی از این مشکلات وجود دارد:

دلایل احتمالی:
    احتمالاً رینگ پیستون موتور خودروی شما خورده شده است و روغن به داخل سیلندر نشت می کند. برای حل مشکل باید رینگ پیستون تعویض گردد. بهتر است این کار را خودتان انجام ندهید و از یک تعمیر کار با تجربه کمک بگیرید.
    واشر سر سیلندر یا سیل سوپاپ های موتور معیوب است و روغن به داخل سیلندر یا مسیر دود نشت می کند. برای حل مشکل باید این سیل ها تعویض گردند. بهتر است این کار را خودتان انجام ندهید و از یک تعمیر کار با تجربه کمک بگیرید.
    گاید سوپاپ خورده شده یا معیوب است. برای حل مشکل باید آنرا تعویض کنید. بهتر است این کار را خودتان انجام ندهید و از یک تعمیر کار با تجربه کمک بگیرید.
سوال شده آبان 19, 1398 در خودرو توسط بی نام
ویرایش شده دی 27, 1399 توسط
بعد تعمیرموتور و آببندی سر سیلندر

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده اردیبهشت 8, 1398 در خودرو توسط بی نام
...