0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در برق و الکترونیک توسط
ببخشین من اونقدر وارد نیستم میشه در رابطه با اون پشه کش الکتریکی توضیح بدین که چطوری تست جریان کشی ترانزیستور رو انجام بدم????

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (18.3k امتیاز)
دوست عزیز قبل از هر چیز باید ببینید آی سی شما می تواند جریان این ترانزیستور ها را فقط از یک پایه تحمل کند و چک کنید ایا این مداری که بسته اید تست شده است بنده به وب سایتی که معرفی کردید سری زدم اما در این مورد چیزی نیافتم.
اما اگر می خواهید ترانزیستور خود را از نظر سالم بودن مورد بررسی قرار دهید می توانید به این روش عمل کنید:
ابتدا مولتی متر را در حالت تست دیود قرار می دهیم و سپس به دنبال پایه ای می گردیم که به دو پایه ی دیگر راه بدهد ، این کار را با تعویض قطبهای سیم مولتی متر تکرار می کنیم ، این پایه B ( بیس ) است و  اگر این پایه به سیم مشکی مولتی متر متصل باشد معرف نوع ترانزیستور PNP ویا اصطلاحاً منفی است . و در صورتیکه به سیم قرمز متصل باشد ترانزیستورNPN و یا مثبت است . حال پایه B و نوع ترانزیستور مشخص شده است. جهت تشخیص دو پایه ی دیگر سیمی که به پایه بیس وصل است را دست نمی زنیم و سیم دیگر را یکبار به پایه دومی و یکبار به پایه سومی وصل می کنیم هر پایه که عدد کوچکتری روی صفحه مولتی متر نمایش دهد کلکتور و پایه دیگر امیتر است .

اگر یک ترانزیستور در موقع تست مشخصات این پایه های گفته شده را از خود بروز دهد سالم است و اگر یک مورد مشکل داشته باشد معیوب می باشد

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده تیر 16, 1395 در برق و الکترونیک توسط بی نام
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
...