0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در موبایل و گوشی های هوشمند توسط
برچسب گذاری دوباره توسط
با سلام و خسته نباشید بنده چند ماه پیش یک پاور بانک شیاومی خریداری کردم که کلا ۱۰ بار بیشتر ازش استفاده نکردم به خوبی کار می کرد ولی الان وقتی گوشیمو وصل میکنم که شارژ کنه بعد مدت کوتاهی جریانو قطع میکنه علتش چیه؟ با دکمه ش میشه چیزیشو تنظیم کرد؟

2 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط
با سلام

پاور بانک ها در داخل خودشون باتری با آمپر ساعت بالا ، شارژر و یک مدار الکترونیکی مدیریت انرژی دارند و معمولا مشکل اصلی آنها فاسد شدن باتری به علت عدم استفاده به مدت طولانی یا در انبار ماندن به مدت طولانی یا دشارژ کردن بیش از حد آنهاست که خود منجر به فاسد شدن باتری می شود

یک سوء برداشت در مورد باتری ها وجود دارد که می گویند برای اینکه عمر باتری زیاد شود باید آنرا خوب تخلیه کنید تا عمر آن زیاد شود اما این کاملا نادرست است و متاسفانه در بازار موبایل این تفکر اشتباه بسیار رواج دارد. این حقیقت مربوط به باتری های نیکل کادمیوم قدیمی بود که اکنون منسوخ شده است حتی برای مان باتری ها هم شما نباید زیر 15 درصد باتری را دشارژ کنید چون سبب فساد آنها می شود.

اما اگر مشکل از باتری های پاور بانک شما باشد می توانید باتری آنها را با باتری های موجود در بازار تعویض کنید افرادی هستند که تعمیرات باتری انجام می دهند و این کار را به برای شما انجام می دهند می توانند باتری پاور بانک را خارج کرده و آنرا تست کنند.

در صورتی که مشکل از باتری نباد ممکن است از شارژر یا مدار الکترونیکی خروجی یا همان مدیریت انرژی آن باشد.
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (220 امتیاز)
احتمالا سوکت USB دچار قطعی شده یا اینکه USB شارژر تون خوب با پاور بانک شیائومی ست نمیشه

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
2 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده بهمن 2, 1399 در سخت افزار توسط جواد
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...