0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در برق و الکترونیک توسط
ویرایش شده توسط
با سلام، سوالی داشتم در رابطه با تنظیمات وسایل برقی زمانی که برای مدت زمان زیادی از برق کشیده شده باشند، مثلا اگر یک تلویزیون رو به مدت یک سال از برق بکشیم آیا تنظیمات اون به هم می خوره؟ (تنظیماتی که خودمون اعمال کردیم) و به طور کلی اگر یه توضیح بدین ممنون می شم که فرایندش به چه صورته، سخت افزار خاصی این تنظیمات رو نگه می داره؟ ممنونم.

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (15.5k امتیاز)
با سلام

دوست عزیز تقریبا تمام کارخانه های سازنده تلوزیون برای جلوگیری از کاهش عمر قطعات الکترونیکی که در سمت کارت تغذیه قرار دارند توصیه می کنند اگر از تلوزیون به مدت طولانی استفاده نمی کنید حتما آنرا از برق بکشید.

تا کنون در این مورد که بعد از یک سال بی برق بودن تلوزیون تنظیماتش از بین رفته باشد چیزی نشنیده ام و در این مورد تحقیق کردم هم موردی نیافتم حداقل برند های معتبر چنین معضلی نداشته اند

تنظیمات کارخانه روی حافظه های رام ذخیره می شوند که به سادگی قابل تغییر نیستند اما این که تنظماتی که شما اعمال می کنید روی چه نوع حافظه ای ذخیره می شود باید بگویم فناوری های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد ولی معمولا این حافظه ها در صورت بی برقی طولانی مدت هم به مشکلی برخورد نمی کنند مگر اینکه این زمان بسیار طولانی باشد و یا مشکلی در مدارات مربوط به حافظه وجود داشته باشد.

اما اگر باز هم شک دارید می توانید هر از چند دو شاخه آنرا به برق متصل کنید فکر می کنم هر 3 ماه یکبار یا دوره های طلانی تر از آن هم این کار را انجام دهید کافی باشد.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده آبان 29, 1396 در برق و الکترونیک توسط عباسعلی رضایت
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده خرداد 3, 1396 در برق و الکترونیک توسط میلاد احمدی
...