1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
در برق و الکترونیک توسط
ویرایش شده توسط
سلام دوستان.من برای تجهیزات فیلمبرداری میخام از اینورتر استفاده کنم و بخاطر وزن باطری میخام پک باطری لیتیومی درست کنم .ماژول های محافظ شارژ ۳۰ آمپر که به باطری وصل میشن .قابلیت شارژ باطری ها رو دارن و چه شارژری باید تهیه کرد.اگر دوستی در زمینه با طری های لیتیوم پلیمری هم تجربه داره چندتا سوال داشتم ازشون .

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (18.6k امتیاز)
برای باتری های 30 آمپری شما یک شارژر 5 تا 8 آمپربه خوبی جواب میدهند. مگر اینکه بخواهید از شارژر به عنوان منبع اصلی در صورت نبود باتری ها استفاده کنید که در آن صورت باید جریان شارژر شما حدود 20 درصد از جریان مصرف کننده بیشتر باشد.

اگر مصرف کننده های شما ac هستند نیاز به اینورتر دارید.

لطفا درباره مصرف کننده های خود اطلاعات بیشتری بدهید آیا ac یا dc  هستند؟ جریان مورد نیاز مصرف کننده های شما چقدر است؟ ولتاژ کاری آنها چقدر است؟ در این صوت بهتر می توانم شما را راهنمایی کنم
توسط
0 0
1ممنونم از جوابتون .من دوتا پرژکتور ۱۵۰ وات دارم و ac هستند و هر کدوم برای دوساعت روشن باشن خوبه ‌.برای پرتابل بودنشون میخاستم باطری بگیرم و با اینورتر وصل کنم بهشون .۲تا مشکل برام پیش اومده اول اینکه وزن باطری های خشک و با طری ماشین خیلی زیاده و دوم اینکه برای ساخت پک باطری لیتیومی که سبک تر هستند تجربه کافی ندارم و میترسم هزینه کنم و خروجی نداشته باشه.
توسط (18.6k امتیاز)
ویرایش شده توسط
0 0
سلام دوست عزیز امیدوارم تونسته باشم کمکی به شما کرده باشم
البته هزینه باتری های لیتیوم یون بیشتر از باتری های اسیدی هستش اما اگر از جنس مرغوبی باشند عمر بیشتری دارند و رسیدگی زیادی هم برای نگهداریشون نیاز نیست و وزن کمتری دارند. ولی همین باتری های لیتیومی هم نباید بدون تغذیه شارژر باقی بمونن چون خراب و فاسد می شوند و حتی وقتی از اونها استفاده می کنند با ولتاژ کمی بالاتراز ولتاژ نامی باتری که به اون ولتاژ فلوت  می گن باید توسط شارژر تغذیه بشن. اما  باز هم تاکید می کنم جنس مرغوب که واقعا گیر آوردن چنین جنسی در بازار ایران کار ساده ای نیست.
برای متصل کردن آنها چیزی که مهم هستش اینه که قطب های باتری ها رو با دقت و صحیح متصل کنید و خیلی مراقب باشید قطب های مثبت و منفی هر باتری ناخواسته به یکدیگر اتصال کوتاه نشوند.
نکته دیگه اینه که اتصالات شما محکم و با کمترین مقاومت باشند که یکی از دلایل خراب شدن باتری ها گرم شدن آنها از ناحیه اتصالات هستش  بنابراین باید با اتصالات مناسب و سطح مقطع بالاتری از جریان نامی آنها باتری ها را به یکدیگر متصل کنید.
اگر دو پروژکتور 150 وات داشته باشید با محاسبه تلفات شما به 650  وات ساعت انرژی نیاز دارید که باید از طریق باتری ها تامین شوند که معادل 3  آمپرساعت در ولتاژ 220 ولت می شود. و بهتر است کمی جریان را بالاتر بگیرید که 4 آمپر ساعت خوب هستش و  5 آمپر ساعت عالی.
یعنی اگر باتری های شما 12 ولت باشند به 18 الی 19 باتری نیاز دارید که بهتر هستش در سمت بار یک متعدل کننده ولتاژ یا استابلایزر با قابلیت تنظیم خودکار ولتاژ داشته باشید تا از عمر پروژکتور های شما کاسته نشود.
اگر از پروژکتور های led نسل جدید استفاده کنید که از چیپ های اسرام استفاده می کنند لومن بالاتری در اختیار شما قرار می دهند و به  توان کمتری نیاز خواهید داشت از باتری های کمتر اتفاده خواهید کرد سبکتر خواهند شد و هزینه های شما کمتر خواهد شد ضمن اینکه این چیپ ها که معمولا ساخت کمپانی اسرام هستند در برابر افزایش ولتاژ مقاوم هستند و نیازی به استابلایزر نخواهید داشت.
کار دیگری که می توانید انجام دهید با توجه به اینکه سری کردن باتری ها مشکلات خود را دارد این است که از پروژکتور هایی استفاده کنید که با ولتاژ پایین کار می کنند  یا حتی می توانید این اسم ام دی ها را خریداری کنید و روی پروژکتور دلخواه خود نصب کنید. البته محاسبات آمپرر ساعت به ولتاژ مجموع باتری ها بستگی دارد.

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
...