0 دوستدار 0 امتیاز منفی
در برق و الکترونیک توسط
سلام .کارگاه تولیدی پوشاک برق سه فاز خانگی استفاده میکنه .فیوز کنتور ۳۲آمپر هستش و میزان برق مصرفی کلا ۶۰آمپر هستش وکمی داغ میکنه آیا در این حالت نیاز به تعویض فیوز با آمپر بالاتر حدودا۶۳آمپر هستش یا خیر؟؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (20.7k امتیاز)
سلام دوست عزیز

ببینید کنتور شما اگر سه فاز هست باید آمپر هر سه فاز رو اندازه بگیرید اگر بتوانید تقسیم جریان درستی بین فاز ها ایجاد کنید احتمالا آمپر پایین بیاد اما اگر آمپر شما در هر فازی زیر 30 آمپر نیست بهتر هست از فیوز 63 استفاده کنید.

فقط نمی دونم این آمپری که اندازه گیری کردید مجموع جریان سه فاز هست یا جریان یک فاز رو می فرمایید

در هر صورت اگر جریان یک فاز هم از جریان فیوز بالاتر برود باید فیوز بسته به اینکه چقدر جریان بالاتر است در زمانی مشخص مدار را قطع کند. هر چه جریان بالاتر برود باید سریعتر قطع کند .

اگر این 60 آمپر مربوط  یک فاز است و جریان قطع نمی شود به احتمال زیاد فیوز قطع نمی کند. و معیوب است بهتر است از فیوز های چینی و بی کیفیت استفاده نکنید چون بسیار خطرناک هست

به خصوص برای شما که در کارگاه پوشاک کار می کنید احتمال آتش سوری بسیار بالاست حتما از یک متخصص برق کمک بگیرید

نکته دیگر برای داغ کردن سیم ممکن است از اتصالات باشد یا ممکن است از مقطع سیم باشد که معمولا در کارگاه ها قوانین نظام مهندسی رعایت نمی شود و بسیار خطرناک هست حتما اتصالات از جایی که سیم ها به یکدیگر متصل می شوند یا از اتصالات داخل کنتور باید به صورت دوره ای بررسی و آپار کشی شوند در ثورت سولفاته شدن باید سیم از آن محل قطع شده و اتصال مجدد برقرار شود اتصال باید سطح مقطع بزرگتر داشته باشد و محکم باشد.
توسط (20.7k امتیاز)
0 0
از برند های ایرانی مانند پارس فانال استفاده کنید فیوزی که مدار را قطع نکند باعث آتش سوزی می شود حتما از فیوز کیفیت مناسب استفاده کنید

سوالات مشابه

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
سوال شده آذر 18, 1399 توسط بی نام
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
1 پاسخ
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
0 پاسخ
سوال شده 18 فروردین 1403 در برق و الکترونیک توسط بی نام
...