تبليغات در ياد بگير دات كام

 بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت 

 

یک طرح برای کسب و کار خود بنویسید.

 

 موفقيت اتفاقي نيست و نياز به سعي تلاش دارد البته با چشمان باز آنهم در بازار امروز كه رقبا از آخرين فنون براي از صحنه خارج كردن همتايان خود تلاش مي كنند اگر مي خواهيد در بازار پيشرو باشيد و با قدرت پيش برويد هيچ راهي نداريد جز اينكه براي بدست آوردن بازار هاي جديد و حفظ بازار هاي ارزشمند فعلي برنامه داشته باشيد.  همه جزییات و توصیفات لازم را باید واقع بینانه در طرح خود بگنجانید. محصول و خدمات خود را در هر مرحله ارزیابی کنید. در اين مقاله مراحل تهيه یک برنامه و طرح موفق برای هر کسب و کاری را تقديم مي كنيم به اميد اينكه مفيد باشد.

 

کالا یا خدمات خود را توصیف کنید

 محصول خود را مشاهده نمایید. چگونه به نظر می رسد؟  چه مواد اولیه ای نیاز دارید؟ چه کنید تا کالا یا خدمات شما چشم ها را میخکوب نماید؟ چه دليلي دارد كه مشتري از بين رقبا كالا يا خدمات شما را انتخاب نمايد؟ چگونه كالاي برجسته و متفاوت خواهيد داشت. آنچه به نظرتان می رسد را بنویسید.

 

بازار را ارزیابی نمایید

 بازار شما کجاست؟ مشتریان شما که هستند؟ آنها کجا خرید می کنند؟ آنها کجا زندگی می کنند؟ چقدر سن دارند؟

 

رقبا که هستند

 رقبای شما که هستند؟ چقدر قدرت دارند؟ چگونه می توانيد بر آنها غلبه نمایید؟

 

بازاریابی

 چگونه برای کالا و خدمات خود بازار پیدا می کنید؟ چه نمایی از شرکت خود می خواهید به نمایش بگذارید؟ کجا می خواهید تبلیغات کنید؟ مشتری تبلیغات شما چه کسانی هستند؟ بسته بندی شما به چه شکل خواهد بود؟

 

فروش

 کجا کالا و خدمات خود را به فروش خواهید رساند؟ چگونه مشتریان خود را خواهید یافت تا کالای خود را بفروشید؟ چه موقع فروش دارید؟ پیش بینی فروش شما چقدر است؟

 

تولید

 کالای خود را چگونه تولید خواهید کرد؟ این مرحله را به پله های کوچک و با جزییات توصیف کنید. چه مواد اولیه و ملزوماتی برای تولید کالای خود نیاز دارید؟ کی و کجا کالای خود را تولید می کنید؟ هزینه تمام شده هر محصول شما چقدر است؟

 

سرمایه گذاری

 برای شروع به کار چقدر پول لازم دارید؟ سود ناخالص شما چقدر است؟

 

راه چاره

 اگر به فورشی که پیش بینی کرده اید دست نیافتید چه می کنید؟ اگر تولید شما کیفیت مناسب نداشت چه راه حلی برای آن موقع دارید؟ اگر به پولی بیش از آنچه فکر می کردید نیاز داشتید چه باید بکنید؟ به خصوص اگر بار اول است که می خواهید کاری را شروع کنید احتمالا با موانع بسیاری روبرو خواهید شد بنابراین بهتر است برای رویایی با این شرایط هم پیش بینی هایی کرده باشید و اندوخته ای داشته باشید.

 

یا اینکه می توانید هیچ طرح کاری ننویسید. خوب حقیقت این است که تا زمانیکه کار را شروع نکرده اید از تخیل خود استفاده کرده اید و خیلی از پیش بینی ها هم ممکن است به حقیقت نپیوندد و یا ممکن است شرایطي حکمفرما شود که قبلاً حتی به آن فکر هم نکرده اید. و اگر بخواهید سرمایه گذار هم پیدا کنید احتمالا با این طرح نمی توانید او را متقاعد کنید ولی هدف از همه این کار ها این است که بتوانید اولین مشتری خود ار راضی و خوشحال روانه کنید. باید بتوانید به سرعت کالای خود را بفروشید و دوباره سرمایه خود را وارد چرخه تولید نمایید. در این صورت است که می توانید بگویید برای خود کسب و کاری دارید و اکنون می توانید مشکلات را درک کنید و حال می توانید طرحی کارا بنویسید که به کسب و کار شما رونقی دو چندان بدهد.

ترجمه: علی یزدی مقدم

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: