تبليغات در ياد بگير دات كام

 بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت 

 

جزئیات مهم برای چاپ کارت ویزیت

 

یکی از ابزار های به صرفه در بازار یابی که هنوز  هم  بسیار مورد استفاده قرار می گیرد کارت ویزیت است.

هر پنی که برای کسب و کار خود خرج می کنید مهم است. هر چه از حرفه خود بدست می آورید یا برای آن خرج می کنید باید حساب شده باشد. به خصوص پس از یک دوره رکود برای تشویق مشتریان و وفادار نگه داشتن آنها این امر بسیار حیاتی است. خبر خوب این است که تعداد زیادی ابزار مناسب برای بازار یابی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. بعضی از این ابزار ها به بودجه و هزینه نسبتا زیادی نیاز دارند و بعضی دیگر هزسنه زیادی ندازند ولی مهمتر از هزینه این است که برای همه این روش ها باید سخت کار کنید و  درست عمل کنید. در اینجا می خواهیم یکی از ابزار های کم هرینه اما موثر در بازاریابی را مورد بحث قرار دهیم و ببینیم چگونه می توان از آن به بهترین شکل استفاده کرد.

یکی از به صرفه ترین روش های بازاریابی کارت ویزیت است. این کارت ساده معمولا شامل اطلاعات کاملی برای تماس با شماست یا شاید بهتر باشد بگوییم کارت ویزیت حاوی یک پیغام ساده برای ترغیب مشتریان به تماس با شما است. اگر مدت طولانی است که از کارت ویزیت استفاده می کنید و احساس می کنید که مردم آنگونه که باید به کارت ویزیت شما توجهی نمی کنند شک نکنید زمان بازنگری در نحوه طراحی و چاپ کارت ویزیت شماست.

امروزه تعداد زیادی کارت های ویزیت جالب و دارای طرح خلاقانه در بازار یافت می شوند، اما متاسفانه بسیاری از آنها به اندازه کافی تاثیر گذار نیستند. بنابراین قبل از اینکه بدنبال طرح های مختلف و ریبا برای کارت ویزیت خود باشید بد نیست مطمئن شوید همه جزئیات برای تماس با شما در این کارت گنجانده شده است. همچنین از وجود آنچه در ذیل می آید در کارت ویزیت خود اطمینان حاصل نمایید:

  • نام- این چیزی نیست که در یک کارت ویزیت فراموش شود. مشتری شما فقط وقتی شما را به یاد می آورند که نام شما را بدانند. بنابراین فراموش نکنید نام خود را در کارت ویزیت خود خوانا و واضح پرینت کنید.

  • شماره تماس- یکی از ساده ترین راههایی که افراد به کمک آن می توانند با شما تماس بگیرند تلفن است. همه شماره تماس های خود را در کارت ویزیت خود ذکر کنید، اما اگر نمی خواهید تلفن همراه شما مرتب زنگ بخورد می توانید آنرا از کارت ویزیت خود حذف کنید. سعی کنید شمارهایی را در کارت ویزیت خود ذکر کنید که کارایی لازم را داشته باشند و مشتری بتواند به راحتی با شما تماس بگیرد.

  • آدرس پستی- ایمیل خود را فراموش نکنید. این هم یکی دیگر از راه هایی است که بسیاری از مردم برای ارتباط با شما از آن استفاده می کنند. ایمیل معمولا برای قرار گذاشتن یا زمانی که تلفن شما در دسترس نیست می تواند بسیار مفید باشد.

  • نشان تجاری- طراحی یک نشان تجاری لازم و ضروری است.  اگر تا کنون برای آن اقدامی نکرده اید اکنون زمان آن فرا رسیده است. نشان تجاری شما علاوه بر این که باید هنرمندانه طراحی شده باشد باید چشمگیر هم باشد تا افراد بتوانند آنرا به راحتی به خاطر بیاورند و بشناسند.

  • آدرس پست الکترونیک یا ایمیل- دنیای امروز که شدیدا دیجیتالی شده است داشتن ایمیل اجتناب ناپذیر است. امروزه در بسیاری از کسب و کار ها افراد ترجیح می دهند از ایمیل برای برقراری ارتباط استفاده کنند. روشی است راحت سریع و ارزان برای برقراری تماس. تا حد امکان سعی کنید ایمیل شما با دامنه وب سایت شما یکی باشد. مثلا اگر یک وب سایت اینترنتی مانند www.yadbegir.com دارید می توانید ایمیلی مانند این داشته باشید customer@yadbegir.com داشته باشید. در این صورت به نظر می رسد اعتبار بیشتری دارید.

  • کالا ها و خدمات- مطمئن شوید که کالا و خدمات خود را در کارت ویزیت خود ذکر کرده اید. اگر کارت ویزیت شما کالا و خدمات شما را معرفی نکند برای مشتریانی که مدتها قبل کارت ویزیت شما را دریافت کرده اند بسیار سخت خواهد بود تا شما را و اینکه چه کاره هستید به خاطر بیاورند. بنابراین لیستی از محصولات و خدمات خود در کارت ویزیت خود ذکر کنید تا مشتریان احتمالی را ترغیب کنید با شما تماس بگیرند.

اطلاعات دیگری هم هستند که ذکر آنها در کارت ویزیت اختیاری است. البته این به جای خالی موجود در کارت شما  هم بستگی دارد. براخی از آنها عبارتند از: عنوان شغلی، شماره فکس و خط مشی کسب و کار شما. حال که مشخص شد چه اطلاعات مهمی می خواهید روی کارت ویزیت خود قرار دهید زمان طراحی کارت ویزیت است. نکته مهم در این باره اینست که طراحی شما متناسب با کسب و کار شما باشد. به گونه ای که هنگامی که مشتری کارت ویزیت شما را می بیند به در ذهنش تصویری متناسب از کالا یا خدمات شما درذهنش ایجاد گردد و او را به سمت شما هدایت کند.

با بگار گیری این اصول ساده ولی کارا می توانید نام خود را در ذهن مشتریان خود در بالاترین نقطه قرار دهید.

نوشته: میشل آبرو

ترجمه: علی یزدی مقدم

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: