تبليغات در ياد بگير دات كام

 بسته های تبلیغاتی ارزان قیمت 

 

راه برای از دست دادن مشتری!

 

5 راه از دست دادن مشتری

بدون مشتری ما در هیچ کسب و کاری جایگاهی نداریم و بسیاری از فروشندگان ندانسته به یکی از روش هایی که به آن اشاره خواهیم کرد مشتری را از خود می رانند که باعث شگفتی است.

بعضی مواقع درک اینکه چه عواملی باعث رونق یک کسب و کار می شود، کمک بزرگی برای سرپا نگه داشتن آن است و همینطور خواهید دانست چه کارهایی را در زمان سرمایه گذاری باید انجام داد و چه کارهایی را نباید انجام داد.

اولین عامل در رونق یک کسب و کار، مشتری است. در این مقاله 5 راه برای از دست دادن مشتری ارائه شده است و در ادامه یک راه دیگر به آن اضافه شده است که بهتر است آنها را بدانید و برای حفظ مشتریان از انجام آنها خودداری کنید

 یک: قیمت گذاری اشتباه

قبل از هزینه هر چیزی که باید در استراتژی قیمت گذاری مورد توجه قرار گیرد این است که در آن بازار، کانال توزیع و رقبا اجزای اصلی هستند. با توجه به بازاری که در آن فعالیت می کنید باید سعی کنید  قیمتی مناسب و رقابتی برای کالای خود انتخاب کنید.

قیمت های شما باید به روز رسانی شود. قیمت دقیق و رقابتی یکی از عوامل حفظ مشتری است. 

دو: سیستم خدمات مشتریان ضعیف

هر از چند گاهی، مشتریانی که غر می زنند و ابراز نارضایتی می کنند پیدا می شوند. این امر اجتناب ناپذیر است. اصلا مهم نیست چقدر کالای بی عیب و نقصی داشته باشید یا چقدر به ارائه بهترین خدمات به مشتریان متعهد باشید، باز هم مشکل پیش می آید.

شما باید خود را آماده کنید که به بهترین شکل به مشتریان خود خدمات ارائه کنید و محیطی فراهم کنید که بتوانید سخت گیرترین مشتریان را هم حفظ کنید تا فروش خود را بالا ببرید و کسب و کار خود را زنده نگه دارید. 

چهار: محیط فروش ضعیف

به عنوان یک فروشنده نباید فقط بر مشتری تمرکز کنید بهتر است هر از گاهی به دور و بر فروشگاه خود نگاهی بیندازید و مطمئن شوید تصویر خوبی از فروشگاه شما در دید مشتری باقی خواهد ماند.

فروشگاه شما باید تمیز و مرتب باشد نباید مشتری برای پیدا کردن کالای مورد نظر سر درگم شود. به رنگ در و دیوار فروشگاه خود دقت کنید اگر لازم است، بد نیست یک روز تعطیل را به نقاشی و تعمیرات اختصاص دهید.

ویترین شما باید زیبا باشد و بهترین کالاهای شما در آن وجود داشته باشند. سعی کنید همیشه بوی خوش در محل کسب و کار شما وجود داشته باشد. دمای مناسب هم یکی از عواملی است که به ماندگاری مشتری کمک می کند

پنج: نشناختن رقبا

برای یک کسب و کار جدید بسیار مهم است که آنالیز کاملی از رقبا داشته باشید آنگاه با توجه به این دید برای کسب و کار خود برنامه ریزی و الویت ها را تعیین کنید. همچنین داشتن آگاهی مداوم از وضعیت رقبا می تواند برای بازاریابی، قیمت گذاری، مدیریت و دیگر برنامه ریزی های استراتژیک مفید واقع شود.

قبل از اینکه بدانید چقدر می توانید در برابر رقبا عرض اندام کنید و توانایی خود را بسنجید، باید رقبای خود را بشناسید.

 مورد زیر اخیرا به مقاله اضافه شده است و یکی دیگر از راههای از دست دادن مشتری است.

دانش ضعیف درباره محصول

اگر نتوانیم نیازهای هر مشتری خاص را تشخیص دهیم و با توجه به آن بهترین محصول را برایش فراهم کنیم نمی توانیم فروش خوبی داشته باشیم. همیشه باید در حال آموختن مزایای محصولات جدید باشید کاتالوگ های آنها را گرفته و مطالعه کنید. اگر می توانید با سازندگان ارتباط برقرار کنید و از آنها بخواهید مزایای محصول خود را برای شما شرح دهند تا بتوانید مشتری را قانع کنید که کالای شما را خریداری کند. با این دانش هنگام خرید هم مناسب ترین محصولات را برای مشتریان خود فراهم می کنید و هم ضرر خواب سرمایه شما به پایین ترین سطح ممکن می رسد.

نوشته: شاری واترز

ترجمه: علی یزدی مقدم

 

 

 

 اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مطالب مرتبط: