تبليغات در ياد بگير دات كام

        

 

 نسخه صوتی

زياده گويي نكنيد

از سلسله مقالات هنر پول درآوردن

 

بعضي ها عاداتي دارند كه مخصوص افراد ساده لوح است آنها نمي توانند اسرار حرفه اي خود را حفظ كنند و به راحتي درباره آنها با ديگران صحبت مي كنند. اگر پول زيادي از يك معامله يا كار جديد بدست آوردند خيلي زود به ديگران مي گويند كه چگونه آنرا بدست آورده اند. اگر شما هم از اين افراد هستيد بدانيد كه يكي از اصول كسب و كار را رعايت نمي كنيد. اين افراد اغلب اوقات به جاي آنكه چيزي بدست آورند ضرر مي كنند، چون نمي توانند اسرار كسب و كار خود را حفظ كنند.

بنابراين هيچگاه درباره سود خود، اميد ها، انتظارات و اهداف خود با ديگران صحبت نكنيد. اين اصل درباره نامه هم صدق مي كند همچنان كه بايد در صحبت هاي خود رازدار باشيد. گوته دراين باره سخني دارد: «هرگز نامه اي را ننويس مگر اينكه نامه قبلي را از بين ببري.» كسانيكه كسب و كاري را اداره مي كنند مجبورند نامه هاي زيادي بنويسند. ولي بايد مراقب باشند در نامه هاي خود چه مي نويسند. حتي اگر در حال ضرر كردن هستيد بسيار احتياط كنيد و درباره آن با ديگران صحبت نكنيد، چون ممكن است اعتبار خود را به خطر بيندازيد و هر مديري مي داند كه اعتبار يك سازمان چقدر ارزشمند است.

اما علاوه بر اينكه خود بايد در رد و بدل كردن اطلاعات مراقب باشيد بايد افرادي را استخدام كنيد كه رازدار باشند و به افرادي كه نمي توانند جلوي زبان خود را بگيرند پست هاي حساس را واگذار نكنيد. رازداري منشي شما بسيار حياتي است چون او مي تواند اطلاعات محرمانه كسب و كار شما را بدون دردسر در اختيار شركت هاي رقيب قرار دهد.

ترجمه: علي يزدي مقدم

  اين مقاله اختصاصاً براي ياد بگير دات كام تهيه شده است و استفاده از آن فقط با ذكر نام نويسنده يا مترجم و نام ياد بگير دات كام همراه با لينك آن مجاز  است

مقالات مرتبط:

راه هايي براي توسعه مشاغل خانگي

صداقت را پس انداز كنيد

قدرت خود را پراكنده نكنيد

از بهترين ابزار استفاده كنيد

 

 

 

 

 

آگهي ها | تبليغات در ياد بگير دات كام